Eski Bakan Beril Dedeoğlu Hayatını Kaybetti

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti. 58 yaşında olan Dedeoğlu, bir süre önce hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakıma alınmıştı. Dedeoğlu'na yapılan tetkikler sonucu baloncuk yırtılmasına bağlı beyin kanaması tanısı konulmuştu.

Eski Bakan Beril Dedeoğlu Hayatını Kaybetti

Eski Bakan Beril Dedeoğlu Hayatını Kaybetti

Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu ve YÖK Üyesi Prof. Dr. Beril Dedeoğlu hayatını kaybetti. 58 yaşında olan Dedeoğlu, bir süre önce hastaneye kaldırılmış ve yoğun bakıma alınmıştı. Dedeoğlu'na yapılan tetkikler sonucu baloncuk yırtılmasına bağlı beyin kanaması tanısı konulmuştu. Bir dönem AB Başkanlığı'da yapan Dedeoğlu'nun vefat haberi Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun tarafından kamuoyu ile paylaşıldı. Altun, sosyal medya hesabından, 'Kıymetli insan, değerli hocam Prof. Dr. Beril Dedeoğlu’nun vefatından çok ama çok derin bir üzüntü duydum. Çalışkan ve üretken bir akademisyen, berrak bir zihin, samimi bir dosttu. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, öğrencilerine ve sevenlerine başsağlığı diliyorum.' mesajını paylaştı.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da sosyal medya hesabından Dedeoğlu'nun vefat haberiyle ilgili başsağlığı mesajı yayımladı. Kalın, "Beril Dedeoğlu hocamızı kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz. Mevla mekanını cennet eylesin. Ailesine ve yakınlarına sabr-ı cemil ihsan eylesin. Hepimizin başı sağ olsun." ifadelerini kullandı.

BERİL DEDEOĞLU KİMDİR?

Beril Dedeoğlu tam adı ile Hatice Beril Dedeoğlu, Türk akademisyen, yazar ve siyasetçi. 22 Eylül 2015-24 Kasım 2015 tarihleri arasında, Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığındaki geçici seçim hükümetinde Avrupa Birliği Bakanı olarak görev aldı.