Erdoğan'ın Çağrısı Sonrası Vestel'den İlk Açıklama

Cumhurbaşkanı Erdoğan, önceki gün ABD'ye boykot çağrısında bulundu ve elektronik ürünlerin alınmamasını istedi. Erdoğan'ın bu açıklaması sonrası Vestel'den ilk açıklama geldi.

Erdoğan'ın Çağrısı Sonrası Vestel'den İlk Açıklama

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD ile başlayan ekonomik savaş ile ilgili önceki gün kritik açıklamalarda bulundu. 

FETÖ'den yargılanan ve tutuklu iken ev hapsine çarptırılan rahip Brunson'un iade edilmemesi üzerine çıkan restleşmeler sonrası iki ülkeden art arda sert açıklamalar geldi. İlk olarak ABD, FETÖ'cü rahibin serbest bırakılmaması nedeniyle Süleyman Soylu ile Abdulhamit Gül'ün malvarlıklarına el koydu. Bunun ardından Türkiye'de misilleme yaptı.

ABD'nın ek vergi yaptırımının ardından önceki gün Siyaset, Ekonomi ve Toplum Araştırmaları Vakfı (SETA) tarafından ATO Congresium'da düzenlenen "İktidarının 16. Yılında AK Parti Sempozyumu"na katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sert sözler geldi. ABD ile yaşanan krizle ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Onların iPhone'u varsa öbür tarafta Samsung var. Kendi ülkemizde Venus var, Vestel var." diyerek ABD'ye boykot çağrısında bulunmuş ve Erdoğan'ın bu açıklaması ülke genelinde geniş yankı uyandırmıştı. 

VESTEL'DEN AÇIKLAMA GELDİ

Bu açıklamanın ardından Vestel'den açıklama Betorder geldi. Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın önceki gün yaptığı açıklamalarından gurur duyduklarını söyleyerek, üretime devam edeceklerini açıkladı.

Bundan sonra tek amaçlarının daha fazla üretim yapmak olduğunu söyleyerek açıklamasına başlayan Turan Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Halkımız inşallah yerli ürünleri daha çok kullanacak. Zaten 'yerli ve gururlu' bizim sloganımız. Bu durum çok güzel bir şey. Bizler de daha çok çalışıp daha çok üreteceğiz. Şu anda yerli akıllı telefon satışları Türkiye'de aşağılarda, henüz istediğimiz yerde değil. Bundan sonra daha çok satış olacağını düşünüyoruz. (Sektörde yerli üretimin yüzde 40 seviyesine ulaşması) Türkiye'de 2018 sonu itibarıyla bu seviyelere ulaşırız demek için erken olur ama ulaşılmayacak rakamlar değil."

Kamubulten,.com  | Ankara