Erdoğan'dan Çarpıcı FETÖ Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kırgızistan 'nın Erkin Too adlı Gazetesinde bir makale yayımladı. Yayımladığı makalesinde Erdoğan çarpıcı ifadelere yer verdi.

Erdoğan'dan Çarpıcı FETÖ Açıklaması

Kırgızistan ziyareti öncesinde ülkede bulunan Erkin Too gazetesi için Türk-Kırgız ilişkilerine dair bir makale kaleme alan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kritik FETÖ mesajı verdi.

Yayımladığı makalede iki ülke arasındaki ilişkilere değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan FETÖ ile mücadele konusunda da önemli ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan kaleme aldığı yazısında şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan, küresel ekonomik ağırlık merkezinin ciddi bir eksen kayması yaşadığına işaret ederek, 70 milyonluk nüfusu, geniş yatırım olanakları ve yetişmiş insan kaynağının yanı sıra yıllık 350 milyar dolarlık Gayri Safi Yurtiçi Hasılası ile Orta Asya'nın, önemi gittikçe artan bir coğrafya olduğunu kaydetti.

Ticaretin dolar boyunduruğundan kurtarılması için stratejik adımlar planladığımız dönemde etkin işbirlikleriyle kararlılığımızı göstermeliyiz.

Küresel terör (FETÖ) tehdidi karşısında halklarımızın güvenliğini sağlamak için el ele vererek mücadele etmek zorundayız.

Eşitsizliğin ve adaletsizliğin hüküm sürdüğü küresel sistemin insani değerleri göz ardı eden ve artık tahammül sınırlarını aşan sorunlarına karşı Türkiye gerçek dost ve müttefikleriyle el ele verip çözümler üretecek.

Hem yurt dışındaki yatırımlarımızı artırarak sürdürüyoruz hem de Türkiye'deki avantajlı yatırım ortamından istifade etmek isteyen iş insanlarına ülkemizin kapılarını açıyoruz. İş birliği yaptığımız her ülkeyle münasebetlerimizi karşılıklı kazan kazan ilkesine dayandırmak başlıca hedefimiz. Bu bağlamda Kırgızistan'la da azami ortak fayda yaratmak üzere geniş bir alanda değerlendirebileceğimiz pek çok fırsat var."

Kamubulteni.com | Ankara