Erdoğan'dan Astsubay Açıklaması

Balıkesir Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu 'nda düzenlenen mezuniyet törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Erdoğan'dan Astsubay Açıklaması

Balıkesir 'de Kara Astsubay Meslek Yüksek Okulu Mezuniyet Töreni 'ne katılan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu.

Astsubaylğın Türk Silahlı Kuvvetleri 'nde kritik bir görev olduğunu söyleyerek açıklamasına başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nde astsubaylık kritik bir görevdir. 15 Temmuz kıyamının sembol ismi Ömer Halisdemir kardeşimiz de bir astsubaydı." ifadelerini kullandı.

TERÖRLR MÜCADELEDE KONU TÜRKİYE OLUNCA..

"Terörle mücadele herkese hak görülüyor ama konu Türkiye olunca birden işin rengi değişiyor." diyerek açıklamasını sürdüren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şu ifadeleri kullandı.

"Bölgemizle birlikte ülkemizi de kendi senaryolarına göre biçimlendirmeye çalışanların karşısına kendi irademizle kendi hedeflerimizle çıkma kararını verdiğimiz andan itibaren zorlu bir mücadelenin içine düştük. Ülke ve millet olarak tercihimizden asla pişman değiliz."

ELİNİ VİCDANINA KOYAN HERKES..

Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklamasının devamında ekonomik saldırılara değindi ve "Elini vicdanına koyan herkes, şu gerçeği kabul edecektir; Türkiye'nin ne sınırları içinde ve dışında maruz kaldığı terör saldırılarını ne uluslararası alanda karşılaştığı riyakarlığı ne de ekonomide oturtulmaya çalışıldığı kriz görüntüsünü hak edecek bir sorunu bulunmuyor." ifadelerini kullandı.

S 400 AÇIKLAMASI

Rusya 'dan alınacak S 400 'lere de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Türkiye'nin S-400'lere ihtiyacı var ve bunun da anlaşması bitmiştir. İnşallah en kısa zamanda alacağız." ifadelerini kullandı ve şuy ifadeleri kullandı: "Türkiye'nin Avrupa ve Amerika ile olan müttefiklik, ortaklık ilişkilerine olduğu kadar diğer ülkelerle tesis edeceği işbirliklerine de ihtiyacı var." diye konuştu.

DAVALARIN ÖRNEĞİ BAŞKA ÜLKEDE YOK

ABD 'de görülen Türkiye davalarına da değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ülkemizle ilgili olarak Amerika'da açılan davaların, verilen mahkumiyet kararlarının örneği bir başka ülkede yok." dedi.

Kamubulteni.com | Ankara