Erciyes Üniversitesi'ne Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

Erciyes Üniversitesi'ne sözleşmeli sağlık personeli alımı için 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 15 gün daha devam edecek.

Erciyes Üniversitesi'ne Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

Erciyes Üniversitesi'ne sözleşmeli sağlık personeli alımı için 1 Aralık 2020 tarihi itibariyle başlayan başvuru işlemleri 15 gün daha devam edecek.

06 Aralık 2020 Pazar 11:35
Erciyes Üniversitesi'ne Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Sürüyor

Erciyes Üniversitesi tarafından yayımlanan ilanda, üniversitenin hemşire, sağlık teknikeri, diyetisyen, fizyoterapist unvanlarında perosnel alacağı belirtilmiş, ilgili alım için başvuru yapacak adayların pozisyonlara göre belirlenen başvuru özel şartlarının yanı sıra başvuru genel şartlarını da dikkatle incelemesi gerektiği vurgulanmıştı. Resmi duyuruda başvuru yapacak adaylarda KPSS şartı aranacağına dikkat çekilirken, başvuru genel şartları şu şekilde oldu: 

1-  Başvuracak  adaylarda  657  sayılı  Kanunun  48.  maddesinde  belirtilen  aşağıdaki  genel şartlar aranır:
a) Türk Vatandaşı olmak,
b) Bu Kanunun 40. maddesindeki yaş şartlarını taşımak,
c) Bu Kanunun 41. maddesindeki öğrenim şartlarını taşımak,
d) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,
e)  Türk  Ceza  Kanunu’nun  53.  maddesinde  belirtilen  süreler  geçmiş  olsa  bile;  kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp,  rüşvet,  hırsızlık,  dolandırıcılık,  sahtecilik,  güveni  kötüye  kullanma,  hileli  iflas,  ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
f) Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya tecilli olmak.
g)  53.  madde  hükümleri  saklı  kalmak  kaydı  ile  görevini  devamlı  yapmasına  engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.

2-  Başvuracak  adaylarda  yukarıda  belirtilen  genel  şartlar  ile  tabloda  belirtilen  özel şartların yanında ayrıca aşağıda belirtilen özel şartlar da aranır:
a)  Herhangi  bir  Sosyal  Güvenlik  Kurumundan,  emeklilik  veya  yaşlılık  aylığı  almıyor olmak.
b)  Başvuracak  adaylarda  ilgili  KPSS  puanları  esas  alınarak  sıralama  yapılacaktır.  2020 KPSS (B) grubu sınavlardan Lisans mezunları için KPSSP3, ön lisans mezunları için KPSSP93 puanı esas alınacaktır.
c)  Ortaöğretim  mezunları  için  2018  KPSS  (B)  grubu  KPSSP94  puanı  esas  alınacaktır. (İlanın  Resmî  Gazete’de  yayımlanması  akabinde  2020  KPSS  Ortaöğretim  Sınav  sonuçlarının açıklanması  halinde,  adaylar  sadece  2020  KPSS  (B)  grubu  KPSSP94  puanı  ile  başvuruda bulunacaktır.)
d) 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ve bağlı mevzuatta tanımlanmış olan çok tehlikeli işyerinde çalışmaya mani hali olmamak.
e) Belirtilen tüm unvanlarda istihdam edilecek kişiler, hastanelerin ameliyathane, yoğun bakım ve diğer birimlerde/ünitelerde vardiyalı olarak çalıştırılacaktır.
f)  Hastanelerin  7/24  kesintisiz  hizmet  sunma  zaruriyeti  nedeniyle,  istihdam  edilecek kişilerin   nöbet   usulü   çalışma   planları   ile   gece   nöbeti   tutmasında   veya   gece   vardiyasında çalışmasında sağlık, sosyal veya ailevi durumu açısından mani hali bulunmamak.
g)  Resmi  kurum  ve  kuruluşlarda  daha  önceden  sözleşmeli  olarak  istihdam  edilmiş olanlarda; hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle, kurumlarınca sözleşmesi feshedilmemiş olmak.
h)  Resmi  kurum  ve  kuruluşlarda  daha  önceden  sözleşmeli  olarak  istihdam  edilmiş olanlarda, önceki sözleşme dönemi içinde (ilgili mevzuat hükümlerinde belirlenen istisnalar hariç) sözleşmeyi tek taraflı fesih etmiş ise; fesih tarihinden itibaren bir (1) yıllık süreyi geçirmiş olmak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Başvurular şahsen ya da posta yoluyla yapılabilecek. Başvuru formu kurumun resmi sayfasından alınabilecek. Başvuru formunun https://personeldb.erciyes.edu.tr/AltMenu/Personel-Daire-Baskanligi/32/0/5 adresinden temin edilebileceğine dikkat çekilen resmi duyuruda başvuru süreciyle ilgili ayrıca, "Ülkemizde  de  görülmekte  olan  COVID-19  pandemisi  nedeniyle  halk  sağlığını korumak amacıyla; Başvurular Şahsen/Posta ile yapılacağından başvuru esnasında evrak kontrolü yapılmayacak  olup,  eksik  belge  ile  başvuru  yapılmamalıdır.  İlan  şartlarına  uygun  olmayan başvurular   geçersiz   sayılacaktır.   Postadaki   gecikmeler   ve   ilanda   belirtilen   süreler   içinde yapılmayan başvurular ve eksik belgeli başvurular dikkate alınmayacaktır. Posta yoluyla yapılan başvurular; “Erciyes Üniversitesi Rektörlüğü Yenidoğan Mahallesi, Turhan  Baytop  Sokak  No:1,  38280  Talas/KAYSERİ”  adresine  iletilecek  olup,  eksik  belge  ile yapılan    başvurular    geçersiz    sayılacaktır.    Posta    ile    yapılan    başvurularda    yaşanabilecek gecikmelerden    Rektörlüğümüz    sorumlu    tutulamayacak    olup,    başvuru    süresi    içerisinde Rektörlüğümüze iletilmeyen talepler değerlendirmeye alınmayacaktır." denildi. Ayrıntılı bilgiye üniversitenin resmi sayfasından erişmek mümkün.

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.