El Öpme Kriziyle Gündeme Gelmişti, Hayati Arkaz MHP'ye Geçti!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açıldığı gün MHP Genel Başkanı'nın elini öptüğü için partide krize sebep olan İYİ Parti İstanbul Milletvekili Hayati Arkaz, Milliyetçi Hareket Partisi'ne geçiyor.

El Öpme Kriziyle Gündeme Gelmişti, Hayati Arkaz MHP'ye Geçti!

Hürriyet'e konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Arkaz, MHP'ye Bahçeli'nin daveti üzerine geçtiğini, liderinin Bahçeli olduğunu söyledi. Arkaz, "Biz ülkücüyüz. Camiamızda liderlik çok önemlidir. On yaşımdan beri camianın içindeyim. Bütün ailem, babam dedem... 1969'dan beri içindeyiz. Bahçeli bizim liderimizdir. Genel başkanımın ağzından çıkacak her türlü kelam ve söz benim için emirdir. Teklifi şeref ve Deneme Bonusu onurla kabul ettim. Zaten MHP'nin ve Ülkü Ocakları'nın bütün birimlerinde çalıştım. Ülke meselesinde elimizi taşın altına koyarız. Bu teklif, çok büyük bir onurdur benim için." dedi.

El öpme olayının çok fazla abartıldığını söyleyen Arkaz, "Olay çok abartıldı. Bu da benim hoşuma gitmedi. Sonuçta ayrı partilerde olsak da Bahçeli benim büyüğümdür. Büyüklerime karşı saygılı bir insanım. Bizde terbiye önemlidir. Gereken neyse onu yaptım." şeklinde konuştu.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA