Ekrem İmamoğlu'na Suikast İddialarıyla İlgili EGM'den Açıklama

İçişleri Bakanlığı Emniyet Genel Müdürlüğü'nün resmi sayfasından sosyal medya ve bazı haber sitelerinde İmamoğlu'na yönelik suikast emri verilen DEAŞ militanlarının yakalandığına yönelik haberlerle ilgili açıklama geldi.

Ekrem İmamoğlu'na Suikast İddialarıyla İlgili EGM'den Açıklama

EGM'den yapılan resmi açıklamada, suikast girişimi ya da suikastçinin yakalandığına yönelik haberlerin gerçekleri yansıtmadığı kaydedilirken, terör örgütlerine yönelik operasyonların kararlılıkla sürdürüldüğü kaydedildi. Resmi açıklamada ayrıca şu ifadeler yer aldı: 

Bazı basın yayın organlarında yer alan “İMAMOĞLU’NA yönelik suikast emri verilen DEAŞ Militanları yakalandı” haberi ile ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılması uygun bulunmuştur.

Dönem dönem kamu görevlilerine, devlet büyüklerine, korumaya tabi şahıslara, görevleri nedeniyle veya kamunun gündeminde olan sansasyon yaratabilecek kişi, kurum ve yerlere yönelik bu tür duyumlar ve ihbarlar gelmektedir.

Bu duyumlar veya ihbarlar ilgili kişiler ile paylaşılır ve bunların her biri bilgilendirilir. Bu konuda birimlerimiz tarafından gerekli tedbirler alınır.

Haberde yer aldığı şekilde bir suikast girişimi veya bir suikastçının yakalanması söz konusu değildir.

PKK/PYD, DEAŞ, FETÖ ve DHKP-C dahil olmak üzere tüm terör örgütlerine yönelik çalışmalarımız milletimizin huzuru ve ülkemizin güvenliği için kesintisiz bir şekilde ve kararlılıkla devam etmektedir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.