Ehliyette Yeni Dönem Başladı Artık E-Devlet’ten Yapılacak

Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası bundan böyle e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek. Yeni sistem bugün başlıyor.

Ehliyette Yeni Dönem Başladı Artık E-Devlet’ten Yapılacak

Millî Eğitim Bakanlığı motorlu taşıt sürücü kurslarından sertifika alanların ehliyet sorgulama işlemleri artık online olarak e-Devlet üzerinden sorgulanabilecek.

Ehliyet için yeni düzenlemeler hayata geçirilmeye başlandı.

Bakanlık Duyurdu

Zaman tasarrufu sağlanacak bu düzenlemede Bakanlık tarafından kamuoyuna detaylar hakkında bilgi verildi. Bugünden itibaren "Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Doğrulama Hizmetine e-Devlet üzerinden ulaşılabilecek.

Sahte Sertifikaların Önüne Geçilecek

Yeni uygulamanın yürürlüğe girmesiyle beraber imza için zaman kaybı olmayacak, kağıt tasarrufu yapılacak ve en önemlisi de sahte sertifikalandırmanın önüne geçilecek.

Motorlu taşıt sürücü kurslarından yılda yaklaşık 3 milyon kişinin sertifika aldığı aktarılan açıklamada, sertifikaların, özel motorlu taşıt sürücü kursları tarafından düzenlenip, il ya da ilçe milli eğitim müdürlüklerince kontrol edildikten sonra imzalanarak kursiyerlere dağıtıldığı hatırlatıldı.

İşlemler Artık Daha Kolay

Kursiyerlerin, bu sertifikalar ile birlikte nüfus ve vatandaşlık müdürlüklerine giderek sertifikalarını ehliyete dönüştürdüklerini anlatan açıklamada şu ifadeler kullandıldı:

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi, Millî Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürlüğü ve TÜRKSAT Uydu Haberleşme Kablo TV A.Ş. tarafından ortaklaşa yürütülen "Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Sorgulama Hizmeti ve Motorlu Taşıt Sürücü Sertifikası Doğrulama Hizmetinin e-Devlet Kapısı Entegrasyonu " projesiyle işlemler artık çok daha kolay olacak.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /