e-Devlet'te yeni hizmet

Askerlik işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılması imkan sağlayan düzenleme uygulamaya alındı. Milli Savunma Bakanlığı, askerlik işlemlerinin e-Devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu.

e-Devlet'te yeni hizmet

e-Devlet'te yeni hizmet 

Ülkemizin dijital platformu e-devlette her gün yeni hizmetler vatandaşların erişimine sunuluyor. Tüm vatandaşlar edindikleri e-devlet şifresiyle e-devlet platformuna giriş yaparak, sunulan hizmetlere çok daha kolay ve hızlı bir şekilde erişiyor.

Askerlik işlemleri e-devletten yapılabilecek

Öte yandan e-devlet platformu her geçen gün yenileniyor. Bu kapsamda e-devlete Askerlik işlemlerinin e-devlet üzerinden yapılması imkan sağlayan düzenleme uygulamaya alındı. Milli Savunma Bakanlığı, askerlik işlemlerinin e-Devlet üzerinden yapılabileceğini duyurdu.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan açıklamada, 'Askerliğim' bütünleşik hizmeti e-Devlet portalı (www.turkiye.gov.tr) üzerinden hizmete sunulduğu belirtildi.

Açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"Vatandaşlarımız e-Devlet portalında 'Askerliğim' sekmesine giriş yaptığında, ilgili bölüme otomatik olarak yönlendirilecektir. Bu kapsamda, askerlik çağı, yoklama, celp ve sevk, muvazzaflık ve yedeklik dönemlerini içeren tüm işlemlere kolaylıkla erişebilecektir. Söz konusu hizmet ile askerlik çağına gelmiş gençlerimizden terhis olmuş vatandaşlarımıza kadar tüm süreci kapsayan askerlikle ilgili iş ve işlemler dijital ortamda tek nokta üzerinden yapılabilecektir."