Dokuz Eylül Üniversitesi'ne Kadrolu Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Dokuz Eylül Üniversitesi'ne kadrolu güvenlik görevlisi alımı için başvurularda sona gelindi.

Dokuz Eylül Üniversitesi'ne Kadrolu Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Dokuz Eylül Üniversitesi'ne kadrolu güvenlik görevlisi alımı için başvurularda sona gelindi.

12 Haziran 2020 Cuma 09:35
Dokuz Eylül Üniversitesi'ne Kadrolu Güvenlik Görevlisi Alımı Yapılacak

Resmi Gazete'de de yayımlanan resmi bilgilendirmede Dokuz Eylül Üniversitesi'ne kadrolu kamu işçisi alımı yapılacağı ilgili alımlar için başvuruların 13 Haziran'a kadar süreceği kaydedilmişti. Duyuruda, "Üniversitemiz Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi (Üniversite Hastanesi) ne bağlı olarak çalıştırılmak üzere 4857 sayılı İş Kanunu ve Kamu Kurum ve Kuruluşlarında İşçi Alınmasında Uygulanacak Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik kapsamında Türkiye İş Kurumu (İş-Kur) aracılığıyla aşağıda yer alan tabloda dağılımı gösterilen şekilde sürekli işçi alımı yapılacaktır." ifadelerine yer verilirken, başvuru yapacak adaylarda aranacak genel ve özel şartlar şu şekilde olmuştu: 
1- 2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye' de Meslek ve Sanatlarını serbestçe yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İş yerlerinde çalıştırılabilmelerine ilişkin Kanun Hükümleri Saklı Kalmak kaydıyla TÜRK vatandaşı olmak,
2- 18 yaşını doldurmuş olmak
3- Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, Milli Savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığını aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak.
4- Anayasal Düzen ve bu düzenin işleyişine, Özel hayat ve hayatın gizli alanına, cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar ile uyuşturucu ve uyuşturucu madde suçlarından dolayı hakkında devam etmekte olan bir soruşturma ve kovuşturma bulunmamak.
5- Askerlik ile ilişiği olmamak, ( yapmış olmak, tecilli veya muaf olmak )
6- Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak.
7- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak.
8- Alınacak işçilerin deneme süresi 60 gün ( 2 ay ) olup, deneme süresi içinde başarısız olanların iş akdi bildirim süreleri beklenmeksizin tazminatsız feshedilecektir.
9- Başvuran adaylar işyerindeki çalışma koşullarını peşinen kabul etmiş sayılır.
10- Göreve başlayacak personelin görevini devamlı yapmasına engel bedenen, aklen ve ruhen sağlık sorununun olmadığını belgelemeleri gerekmektedir. Başvuran adaylar bunu kabul etmiş sayılacaktır, (atanmaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

ÖZEL ŞARTLAR
Güvenlik Görevlisi:
1- En az lise veya dengi okul en çok ön lisans mezunu olmak
2- 18-35 yaş arasında olmak
3- 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanunun 14. Maddesinde belirtilen Özel Güvenlik Temel Eğitimini Başarı ile tamamlamış olmak, Özel Güvenlik Kimlik (silahlı ya da silahsız) Kartına sahip olmak (Kimlik geçerlilik süresi dolanlar için yenileme eğitiminin yapılmış olması gerekmektedir.)

4- Kadın adaylarda en az 1.60 cm boyunda olmak. Erkek adaylarda en az 1.70 cm boyunda olmak ( Aile Hekimi ile belgelendirilmelidir.)
5- İç ve dış mekanda vardiyalı sistemde çalışmaya engel durumu olmamak
6- Özel güvenlik görevlisi olarak en az 2 yıl çalışmış olmak.(SGK Hizmet dökümü ile belgelendirilecektir.)

BAŞVURULAR İŞKUR ÜZERİNDEN

Başvuru işlemlerine dair yapılan resmi açıklamada ise, "İlan şartlarını taşıyan adaylar ilanın yayımlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde https://esube.iskur.gov.tr internet adresinden (iş arayan) linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca İŞKUR İl Müdürlüklerinden / Hizmet Merkezlerinden, Hizmet Notalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son başvuru tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip edilen ilk iş günü sonuna kadar uzatılır." denildi.

Son Güncelleme: 12.06.2020 10:15
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Bahar 2020-06-12 11:03:58

Ikametgah sartinida yazinda insanlar umutlanmasin,aman 35 yas ustunu almayin,ya cok komik mantikli dusunuldugunde

Avatar
Murat 2020-06-12 11:16:17

Ne bu yaa herşeye lise mezunu şartı koşmak bir lise mezunu ve yaa üniversite mezunu adam da biz farklı bireey mıyız lan anamızın babamızın okutma imkanı olmadi okutana di biz mi istedik böyle olsun da herşeye böyle şart koşuyorsunuz ondan sonra gelmiş yasaklar da milletin iyiliğini evini düşünürmüş gibi yardım dağıtıyorsunuz madem herşeyi eşit yakınsama lise mezunu ortaokul sonra üniversite mezunu hepsinden eşit alınsana yok mu cevremis de adam üniversiteye gitmis bir halt bilmiyor ama bunları yapmadığı taktirde işine özen gösteren milyonlarca insan var

Avatar
Furkan 2020-06-12 11:23:02

4 Yıllık Üniversite mezunları kabul edilmiyo 2 yıllık mezunlar kabul ediliyo buda torpil olacağının açık açık ispatı gibi

Avatar
Huri 2020-06-12 21:49:11

35 yaş sarti var her yerde ne sacma bi is

Avatar
Şeyma 2020-06-13 00:07:45

Murat şu kurduğun cümlelerde yaptığın yazım hatalarına, anlatım bozukluklarına bakarsan anlarsın neden en az lise mezunu istediklerini

Avatar
Şeri 2020-06-13 00:08:15

Lütfen şu 35 yaş sınırı yükseltilsin biz napalım ölelimmi

Avatar
Şeyma 2020-06-13 00:11:12

Murat şu kurduğun cümlelerde yaptığın yazım hatalarına, anlatım bozukluklarına bakarsan anlarsın neden en az lise mezunu istediklerini

Avatar
Şeyma 2020-06-13 00:13:04

Ayrıca huri, tabiki yaş sınırı olacak adamlar güvenlik görevlisi arıyor genç ve dinç olmalı