Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı Duyurusu  ( Seçim Aşaması Faaliyetleri Başlıyor)

Milli Savunma Bakanlığı Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2018 yılı sözleşmeli er alımı seçim aşaması faaliyetleri 13 Ağustos'ta başlıyor. Sonuçlar açıklandı.

Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Sözleşmeli Er Alımı Duyurusu  ( Seçim Aşaması Faaliyetleri Başlıyor)

Milli Savunma Bakanlığı Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı 2018 yılı sözleşmeli er temini duyurusunu yayımladı. Bakanlık duyurusunda seçim aşaması faaliyetlerinin 13 ile 17 Ağustos 2018 tarihlerinde MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı'nda gerçekleştirileceği belirtildi.

Adaylara ayrıca konuyla ilgili posta ya da telefon ila sınav tebliğ edilmeyeceği de duyuruda vurgulanan hususlar arasında yer aldı. Milli Savunma Bakanlığı'nın resmi internet sayfasından yapılan bilgilendirmede ayrıca şu ifadelere yer verildi : 

MİLLİ SAVUNMA BAKANLIĞI DENİZ VE HAVA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI 2018 YILI SÖZLEŞMELİ ER TEMİNİ


1.    Milli Savunma Bakanlığı Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı "2018 Yılı Sözleşmeli Er Temini"    13 - 17 Ağustos 2018 tarihleri arasında yapılacaktır.
2.    Adaylar sorgulama sayfasında belirtilen tarih ve saatte MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığı (Cebeci/ANKARA) adresinde hazır bulunacaklardır.
3.    Seçim Aşaması Faaliyetleri; 
a.    Kayıt-Kabul, Fiziki Değerlendirme, Fiziki Yeterlilik Testi, Mülakat ve Hastane Sevk işlemleri aşamalarından oluşmaktadır. 
b.    Fiziki Yeterlilik Testi için tüm adayların, yanlarında spor kıyafeti (Eşofman, spor şortu, spor fanilası, spor ayakkabısı vb.) getirmeleri gerekmektedir.
c.    Hafta sonları sınav yapılmayacaktır.
4.    Adaylar Başvuru Kılavuzunda belirtilen belgeleri yanlarında getireceklerdir. 
5.    Askerlik hizmetini yapmamış adaylar seçim aşaması faaliyetlerine gelirken son 1(bir) ay içerisinde alınmış "Askerlik Durum Belgesi" getireceklerdir.(Askerlik Durum Belgesi E-Devlet üzerinden alınabilecektir.)
6.    Askerlik hizmetini bitiren adaylar; Terhis belgesinin aslı (adayın yanında olacaktır) ve bir adet önlü arkalı fotokopisini veya Terhis belgesinin önlü ve arkalı olmak üzere fotokopisini Askerlik Şubelerinden onaylatarak Jojobet getireceklerdir (Onaysız fotokopi kabul edilmeyecektir).
7.    Fiziki Yeterlilik Testine katılabilmek için adayların tek hekimden (Aile hekimi, Toplum Sağlığı Merkezi, SGK ile anlaşmalı Tıp Merkezleri ve Polikliniklerden) "adayın spor yapmasında sakınca olmadığına dair rapor" alarak, ilgili rapor ile sınava gelmesi gerekmektedir
8.    Adayların belgelerinin hem aslını hem de fotokopilerini getirmeleri, asıl belgelerini teslim etmemeleri önem arz etmektedir. 
9.    Adayların başvuru şartlarını taşıyıp taşımadıkları, getirecekleri belgeler üzerinden kontrol edilecektir. Adayların başvuru şartlarını taşımadıkları anlaşıldığında veya evraklarının eksik/yanlış olduğu tespit edildiğinde, temin sürecinin hangi aşamasında olursa olsun işlemleri iptal edilecektir.
10.    Seçim aşaması faaliyetlerine gelmeden önce ilgili açıklamaları ve başvuru kılavuzunu tekrar okuyunuz ve çağrıldığınız tarihi mutlaka bir kez daha kontrol ediniz.
11.    Bu duyuru tebliğ niteliğinde olup adaylara ayrıca posta veya telefon ile sınav tarihi tebliğ edilmeyecektir. 
12.    MSB Personel Temin Dairesi Başkanlığında sınav ve mülakat süresince adaylara yemek ve su ikramında bulunulacaktır.
13.    Başvuru Kılavuzuna ulaşmak için tıklayınız...
14.    Başvuru sonucunuzu görmek için tıklayınız...
Karşılaştığınız sorunlarla ilgili olarak öncelikle www.personeltemin.msb.gov.tr genel ağ (internet) adresinde yer alan insan kaynakları bölümüne bakınız. 

İlave sorularla ilgili irtibat numarası     : 0 (312) 562 05 43
Fax (Belgegeçer)                : 0 (312) 319 43 67 

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA