Cumhurbaşkanı'ndan 'Kerbela' Mesajı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Kerbela' olayının yıl dönemine ilişkin mesaj yayımladı.

Cumhurbaşkanı'ndan 'Kerbela' Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden Muharrem Ayı'nın 10'uncu günü vesilesiyle bir mesaj yayımladı.

Hicri 10 Muharrem 61'de meydana gelen Kerbela hadisesinin ve orada yaşanan katliam'ın üzerinden geçen 1379 seneye rağmen yürekleri yaktığını belirten Cumhurbaşkanı, "Peygamber Efendimizin (S.A.V.) torunu Hazreti Hüseyin'in (R.A.) de şehit edildiği Kerbela olayı, Müslümanlara tefrika ve husumet değil muhabbet ve birliğin lazım olduğu gerçeğini her yıl bizlere Modabet bir kez daha hatırlatıyor. Cenab-ı Allah'tan gönüllerimizi Kerbela çölü olmaktan korumasını, İslam alemini birliğe, beraberliğe, uhuvvete ve kardeşliğe sevk etmesini niyaz ediyorum. Hazreti Hüseyin (R.A.) ile Ehl-i Beyt'in tüm mensuplarını rahmetle yad ediyor, tutulan Muharrem oruçlarının ve ifa edilen ibadetlerin Hakk katında kabul olmasını diliyorum." dedi.

Kamudaki son dakika gelişmeleri, ekonomi haberleri ve  çok daha fazlasını yakından takip etmek için kamu bülteni uygulamasını cep telefonunuza indirebilirsiniz.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA