Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'dan Nevruz Bayramı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Nevruz Bayramı münasebetiyle bir kutlama mesajı yayınladı.Cumhurbaşkanı ERDOĞAN yayınladığı mesajda Nevruz Bayramının ''Hem toprağın uyanışının ve baharın gelişinin, hem de kardeşliğin, dostluğun, dayanışmanın sembolü'' olduğunu vurgulayarak vatandaşların Nevruz Bayramını kutladı.Detaylar haberimizde.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN'dan Nevruz Bayramı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Nevruz Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınladı. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN yayınladığı mesajda nevruzun geniş bir coğrafyada hem toprağın uyanışının ve baharın gelişinin hem de kardeşliğin dostluğun ve dayanışmanın sembolü olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanı ERDOĞAN mesajında "Ülkemizde de, Nevruz'un, uzun zamandır mücadelesini verdiğimiz kardeşlik ve huzur ikliminin pekiştirilmesine vesile olmasını diliyorum" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN Nevruz Bayramı mesajında ‘’ Nevruz, geniş bir coğrafyada, hem toprağın uyanışının ve baharın gelişinin, hem de kardeşliğin, dostluğun, dayanışmanın sembolü olan bir gündür. Vatandaşlarımızın ve tüm kardeşlerimizin Nevruz Günü'nü kutluyorum. Yaşadığımız coğrafyanın her geçen gün biraz daha kıskaca alındığı bir dönemde, Nevruz'un ifade ettiği yeniden diriliş ruhuna sıkı bir şekilde sahip çıkmalıyız. Dünya, demokrasi, hak, özgürlük, Marsbahis hoşgörü gibi kavramların uygulamalarına, bizzat bu değerleri sistemleştirenler tarafından ihanet edildiği acı günler yaşıyor. Medeniyet ve kültür havzamızı boğmaya çalışanlara karşı mücadeleyi, kendi tarihimizden ve geleneklerimizden aldığımız güçle vereceğiz. "Yaratılanı severiz Yaratan'dan ötürü" diyen bir medeniyet anlayışının mensupları olarak bizler, bu yeni dönemin öncülüğünü ve taşıyıcılığını yapmak mecburiyetindeyiz. Coğrafyamızla birlikte dünyadaki tüm mazlum ve mağdur halklar için kutlu bir geleceğin sembolü olacak Nevruz ateşini, inşallah, Anadolu'dan yakacağız. Bu duygularla bir kez daha milletimizin ve tüm kardeşlerimizin Nevruz Günü'nü kutluyorum. Nevruz'un, bölgemizle birlikte tüm dünya için barışın, huzurun, istikrarın, refahın müjdecisi olmasını diliyorum.’’ dedi