Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Bayramı mesajı yayımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bayram vesilesi ile bir mesaj yayımladı. İşte Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Ramazan Bayramı mesajı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Ramazan Bayramı mesajı yayımladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ramazan Bayramı vesilesi ile bir mesaj yayımladı. Vatandaşların Ramazan Bayramını kutlayarak sözlerine başlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizde yaşanan terör olayları ve bölgemizde devam eden, hatta yenileri ortaya çıkan insani krizler sebebiyle, bu Ramazan ayını da hüzünlü geçirdik” ifadelerini kullandı.

Bayramın bereket ve huzurunun, ülkemizin sıkıntılarını geride bırakmasına ve birlik ile beraberliği getirmesine vesile olması temennisinde bulunarak konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Özellikle, terör örgütlerine karşı kahramanca mücadele veren güvenlik güçlerimizin başarıları, millet olarak bizleri gururlandırmıştır. Dağlardan ovalara, mağaralardan en izbe köşelere kadar, saklandıkları her yerde bulup hesap sordukları teröristlere dünyayı dar eden güvenlik güçlerimize, milletim adına şükranlarımı sunuyorum. Terörle mücadele esnasında ve 15 Temmuz’da şehit düşen kardeşlerimize, bir kez daha Cenabı Allah'tan rahmet diliyorum. Tedavileri süren gazilerimize Rabbimden acil şifalar temenni ediyorum.” Dedi.

15 Temmuz’da Destan Yazan Bu Milletin Ferdi Olmakla İftihar Ediyor

Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet yolunda devam ettirdikleri mücadeleyi zaferle taçlandıracaklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan,  “Milletimizin ve güvenlik güçlerimizin bu konuda ortaya koydukları kararlı irade, bizim en büyük güven ve heyecan kaynağımızdır. Türkiye'nin üzerinde oynanan oyunlara, hazırlanan senaryolara karşı gösterdiği güçlü direniş, devletiyle ele ele vermiş milletimizin eseridir. Ekonomiden dış politikaya, yatırımlardan güvenliğe kadar her alanda ülkemize yönelik saldırıları boşa çıkartan, 15 Temmuz'da destan yazan bu milletin mensubu olmakla iftihar ediyorum” diye ekledi.

Günlük Hayata Dokunan Meseleler

Cumhurbaşkanı Erdoğan yayımladığı Ramazan Bayramı mesajında diplomatik krizlerle ve güvenlik sorunları ile uğraşılırken halkın günlük hayatına dokunan meseleleri de es geçmediklerinin altını çizerek, “Ekonomide, kriz tellallarının çıkardıkları tüm gürültüye ve aleyhteki çabalara rağmen, çarklar giderek daha hızlı Casinoslot bir şekilde dönmeye başladı. Bu yılın ilk çeyreğindeki yüzde 5'lik büyüme oranı, ihracatta ilk 5 ayda yaşanan yüzde 8,9'luk artış, işsizlikte görülen 1 puanlık düşüş ve diğer gelişmeler, hepimize ümit verdi, moral verdi” sözlerini söyledi.

Adım Adım 2023 Hedeflerine Ulaşıyoruz

Türkiye’nin adım adım 2023 hedeflerine doğru yol aldığını söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasını şu şekilde sürdürdü. “Gelişmeler, önümüzdeki dönemde, üretimde ve istihdamda çok daha güzel haberleri, inşallah hep birlikte alacağımızı gösteriyor. Türkiye, 2023 hedefleri istikametinde, her gün, adım adım ilerliyor. Orta ve uzun vadeli planlarımızı sürekli güncelliyor, bu doğrultuda gereken tedbirleri vakitlice alıyoruz.Ülkemizi köşeye sıkıştırmak için kurulan tezgâhlar birer birer çökerken, her krizin ardından önümüze yeni fırsatlar çıktığına şahit oluyoruz. 15 Temmuz'da istiklaline ve istikbaline pranga vurulmak istenen Türkiye'nin, aradan bir yıl geçmeden, her bakımdan eskisinden çok daha güçlü bir şekilde yoluna devam ediyor olması, bunun en somut ifadesidir. Suriye ve Irak'ta oynanan oyunların, bölgede sahnelenmeye çalışılan kriz senaryolarının farkındayız. Ancak herkesin, şu gerçeğin de farkında olduğunu ümit ediyoruz. Türkiye, bu tür oyunlarla yutulamayacak kadar büyük bir lokmadır.”

“Ülkemizi bu tarz tuzaklarla teslim alabileceklerini sananlara cevabımızı, bizzat yerinde, sahada vermekte kararlıyız” diyerek konuşmasına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Üzerinde yaşadığımız bu toprakları ecdadımız, kanlarıyla yoğurarak bizlere vatan haline getirmiştir. Bize düşen, kendimizden sonraki nesillere, güçlü, müreffeh, istikrarlı, huzur ve güven içinde bir ülke bırakmaktır. Bunun için gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz” görüşlerine yer verdi. 

Bayramın Tüm Gönüllere Huzur Getirmesini Diliyorum

Mesajında, vatandaşlardan bayram tatilindeki yolculuklarında trafik kurallarına riayet etmelerini, uykusuz araç kullanmaktan ve aşırı hızdan kaçınmalarını rica eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Bayram sevincimizi, lütfen acılarla gölgelemeyelim” uyarısını yaptı.

Mesajının sonunda milletin ve İslam dünyasının bayramını tebriklerini yineleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajını, “Ramazan bayramının, tüm gönüllere, hanelere, ülkemize ve İslam dünyasına huzur, saadet, selamet getirmesini diliyorum” temennisiyle sonlandırdı.

Kamubulteni.com  | Ankara