Cumhurbaşkanı Erdoğan: MİT Başkanımız için Böyle Şeyler Yazılıyorsa Doğru İstikametteyiz

AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Afrika ziyareti kapsamında gerçekleştirdiği turun ardından dönüş yolunda basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: MİT Başkanımız için Böyle Şeyler Yazılıyorsa Doğru İstikametteyiz

İsrail medyasında MİT Başkanı Hakan Fidan'ı hedef gösteren makaleyle ilgili soruya , "Eğer biz İsrail medyasına göre hareket belirleyeceksek vay halimize. İsrail medyası da istihbarat başkanımız için -imalı vurgu ile- böyle şeyler yazıyorsa doğru istikametteyiz. Hayırlı olsun!" ifadelerini kullandı.

İdlib konusuna ilişkin de konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Arkadaşlarımız muhataplarıyla görüşmeler yapıyorlar. Bu görüşmelerde de kendilerine artık “İdlib’de bu bombalamaları vesaire durdurdunuz durdurdunuz, durdurmadığınız takdirde bizim artık sabrımız tükeniyor. Bundan sonra ne gerekiyorsa biz de bunu yapacağız.” diye ifade ediliyor.En son Halep’ten bizim tarafa atışları var. Bunlara biz bir yere kadar sabrederiz, sabrettik ama ondan sonra da biz göbeğimizi keseriz. Bu konuda Rusya da eğer biz birbirimize sadık ortaklar isek, tavrını belli edecek. Ya Suriye ile olan süreci farklı yürütecek ya da Türkiye ile olan süreci farklı yürütecek, bunun başka yolu yok." ifadelerini kullandı.