Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hafize Gaye Erkan'a Destek Veriyor! İlk Açıklamaları Heyecanla Bekleniyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara ilçe belediye başkan adaylarını açıkladığı konuşmasında, son günlerde Merkez Bankası Başkanı Hafize Gaye Erkan’a dair ortaya atılan iddialara karşı net bir duruş sergiledi. Erdoğan, “Dedikodular üzerinden bir bardak suda fırtına koparmaya çalışan fitne tüccarlarını kesinlikle umursamıyoruz” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hafize Gaye Erkan'a Destek Veriyor! İlk Açıklamaları Heyecanla Bekleniyor!

Hafize Gaye Erkan ve Banka İddiaları

Hafize Gaye Erkan’ın babası Erol Erkan’ın banka çalışanlarıyla ilgili aldığı kararlar ve kendisinin yönetimdeki rolü, özel koruma ve oda tahsisi iddialarıyla gündeme gelmişti. Bu iddialara Hafize Gaye Erkan cephesinden gelen kesin bir yalanlama sonrasında, Cumhurbaşkanı Erdoğan ilk değerlendirmesini yaptı.

Erdoğan, yerel seçimler öncesi görevden alınacağı öne sürülen Hafize Gaye Erkan’a destek vererek, “Türkiye ne zaman derlenip toparlansa, ne zaman yeni bir atılımın eşiğine gelse, ne zaman gururlanacak işler yapsa bunlar hemen rahatsız oluyor. Gezi Olaylarından beri ülkenin attığı her hayırlı adıma takoz olmayı misyon edinenler son dönemde yine ortalığa döküldüler” diye konuştu.

Erdoğan'dan Muhalefete Eleştiri

Erdoğan, açıklamasının devamında muhalefeti eleştirerek, “Muhalefet ne yaparsa yapsın uzaya füzeler gitmeye devam edecek. Uçak gemilerimizin inşası devam edecek. Türkiye’nin başarılarından kıvanç duymayı bir kez olsun beceremediler. İlk insanlı uzay misyonumuzu önemsizleştirmeye kadar Türkiye’nin başarılarını hedef alıp kendilerine alan açmaya çalıştılar” şeklinde konuştu.

Bu destek ve değerlendirmeler, Türkiye'nin geleceğine dair atılımlarını yönlendiren isimler arasındaki Hafize Gaye Erkan'a olan güveni vurguluyor. Erdoğan, ülkenin başarılarına odaklanılması ve dedikoduların gölgesinde kalmadan ilerlemeye devam edilmesi çağrısında bulundu.