CHP ve İYİ Parti Liderleri Ortak Miting Yaptı! (Hükümete EYT, İşsizlik ve Beka Tepkisi)

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 mart yerel seçimleri öncesinde kurdukları Millet İttifakı'nın ilk ortak mitingi için Denizli'de vatandaşlarla bir araya geldi. Birlikte alandakileri selamlayan iki lider, Denizli Belediye Başkan adayı Ümit Bahtiyar'a destek talep etti.

CHP ve İYİ Parti Liderleri Ortak Miting Yaptı! (Hükümete EYT, İşsizlik ve Beka Tepkisi)

CHP ve İYİ Parti Liderleri Ortak Miting Yaptı!

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 31 mart yerel seçimleri öncesinde kurdukları Millet İttifakı'nın ilk ortak mitingi için Denizli'de vatandaşlarla bir araya geldi. Birlikte alandakileri selamlayan iki lider, Denizli Belediye Başkan adayı Ümit Bahtiyar'a destek talep etti.  Yerel seçim çalışmaları çerçevesinde ilk ortak miting Millet İttifakı'ndan geldi. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Lideri Akşener, Denizli'de vatandaşlarla buluştu. 29 Ekim Bulvarı, Özay Gönlüm meydanındaki ortak miting alanına CHP ve İYİ Parti'nin liderlerinin fotoğrafları ve parti bayraklarının yanı sıra büyük boyutlarda Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve Türk bayrakları asıldığı görüldü.  

Kılıçdaroğlu burada yapıtğı konuşmasında ekonomideki son duruma dikkat çekerek, 'Denizli’nin kaderini değiştirmeye talibiz, göreceksiniz nasıl Denizli bölgenin en güçlü markası olacak. Bize destek verin, yetki, güç verin Türkiye’nin sorunlarını çözelim. Sorunları çözmek için, huzura, mutluluğa, üretime, birlikte yaşamaya ihtiyacımız var. Bunu sağlamaya söz veriyoruz size.Mazota, gübreye, ilaca, suya zam yaptılar. Çiftçi ürünlerini eski fiyattan nasıl satacak? Çiftçiye “sen zam yapmayacaksın” diyor. Peki, çiftçi nasıl geçinecek? Hal esnafını terörist ilan ettiler, manavı, vatandaşı terörist ilan ettiler. EYT’lere ‘türedi’ dediler. Kendi vatandaşına ‘türedi’ diyen bir cumhurbaşkanı örnek gösterin bana. 17 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Bu süre zarfında istediklerini yaptılar. Her şey ellerindeydi. Peki nasıl oldu da 17 yılın sonunda bu vatandaşlar soğan kuyruğuna girdi. 31 Mart’ta yapılacak olan seçimde bunu düşünün ve ona göre oyunuzu kullanın' şeklinde konuştu. İYİ Parti Akşener de ekonomiye ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu. Akşener, 'Bu bir yerel seçim, ne Sayn Kılıçdaroğlu ne Erdoğan ne Akşener seçilecek. Siz muhtar, belediye başkanı seçeceksiniz. Ya Allah bismillah ile savaşa götürür gibi seçime götürüyor. Sizin içinizden çıktığını iddia etmişti ama 300 korumayla geziyor. Hangi arabaya bindiği belli olmasan diye aynı arabadan 20 tane var.Damat bakan 2 milyon istihdam söz verdi. Fabrika açılmıyorsa nasıl istihdam yaratılacak. Türkiye’nin değerlerini tekrar yerine koymaya çalışsanız 250-300 milyar dolara yerine koyamazsanız. Ben buradan Erdoğan’a bir teklifte bulunuyorum. O tank palet fabrikasını geri almak için 500 milyon dolarlık o uçağını satsın. O para fabrikaya girsin biz de elimizden geleni yapacağız ve ben de 3 aylık maaşımı bağışlayacağım söz veriyorum. Hani beka meselesi var ya, beka meselesi için o fabrikayı yine ülkemize kazandırsın. Biz de elimizden geleni yapalım" ifadelerini kullandı.

Beka tartışmalarına da değinen İYİ Parti lideri, "Beka meselesine gelince; bu bekayı önce ben koltuk bekası sanıyordum. Zamanında bu arkadaşlar bir birine söylemedik söz bırakmadılar. Seçmen bu riyakarlığı kabul etmedi, bunun yerine beka meselesini ortaya atıp ‘onun için bir araya geldik’ dediler. Beka için milli savunma sanayinin bel kemiği olan Tank Palet Fabrikası beka, koltukların bekası, Eğer ülkede beka meselesi varsa 17 yıldır ülkeyi yönetiyorsun bekanın sebebi sensin. Bunları niye yapıyorlar ekonomiyi konuşmayalım diye. Bütün bu dilin, parmak sallamanın ortadan kalkması için bu kulağı çekin. Bu dediklerimi gerçekleştirirseniz, işsiz işe kavuşur, yandaş kayırma, atama skandalları biter" dedi.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA