CHP Genel Merkezi'nden İnce'nin Ekibine Kurultay Resti

Cumhuriyet Halk Partisi'nde kurultay sesleri git gide artıyor. Olağanüstü kurultay için imza veren delege sayısının 604'e ulaştığı belirtiliyor.

CHP Genel Merkezi'nden İnce'nin Ekibine Kurultay Resti

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Erkek, Olağanüstü seçimli kurultay talebiyle toplandığı belirtilen 604 imzanın Genel merkeze 11.00'e kadar ulaştırılması halinde gereğinin yapılacağını söyledi.

CHP'de akşam saatlerine doğru olağanüstü kurultay için 604 delegenin imza verdiği açıklandı. CHP Bilecik Milletvekili Yaşar Yüzün, pazartesi günü başlatılan imza verme sürecinde gelinen son noktayı sosyal medya hesabı üzerinden Casino Siteleri açıkladı. Tüzün mesajında, "Kurultay çağrımızın 5'inci gününde bizlere ulaşan noter tasdikli imza sayısı 604 olmuştur. Değişime ve umuda çok az kalmıştır. Teşekkürler partimizin yürekli kurultay delegelerine, Teşekkürler CHP ailemize" ifadelerini kullanırken, CHP tüzüğüne göre, imza verme süreci başladıktan sonra 15 gün içerisinde kurultay delege sayısının salt çoğunluğu olarak kabul edilen 625 imzanın Genel merkeze bildirilmesi gerekiyor.

Sayının yeterli olması halinde genel merkez 45 gün içerisinde olağanüstü kurultayı gerçekleştirmek durumunda.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA