Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Mahkumlar İçin Kovid Kararı (Açık Cezaevi İzinleri Uzatıldı mı?)

Son dakika haberi: Adalet bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından bir son dakika açıklaması yapıldı ve mahkumlar için covid izni kararına yer verildi.

Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü'nden Mahkumlar İçin Kovid Kararı (Açık Cezaevi İzinleri Uzatıldı mı?)

Son dakika :Mahkumların korona izni uzatıldı.

CTE resmi internet sayfası üzeirnden bir son dakika açıklaması yapıldı ve mahkumların covid izinlerinin uzatıldığına yer verildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"5275 sayılı Kanun’un Geçici 9/5. maddesi uyarınca alınan Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün “26/c/2021 tarih ve 13588366-149-477 sayılı yazıları ile COVID -19 pandemisine ilişkin salgın riskinin ortadan kalkmamış olması nedeniyle hükümlülere verilen COVID -19 izin sürelerinin 2 (iki) ay süre ile uzatılmasına” dair önerisi doğrultusunda açık ceza infaz kurumlarında bulunan veya açık ceza infaz kurumlarına ayrılmaya hak kazanan hükümlüler ile denetimli serbestlik tedbiri uygulanmak suretiyle cezalarının infazına karar verilen yükümlüler hakkındaki izin sürelerinin, 31 Mart 2021 tarihinden itibaren 2 (iki) ay süreyle uzatılmasına karar verilmiştir."

NE ZAMAN BİTİYOR?

Mahkumların korona izinleri son uzatma ile birlikte 31 Mayıs günü sona erecek. Yeni uzatma kararı gelmesi ile birlikte izin Temmuz sonuna kadar uzatılabilecek. Sizce Temmuz'a kadar uzatılmalı mı? Aşağıdaki yorum kısmından yazabilirsiniz.

Mahkumlara korona izni duyurusu geldiğinde bildirimle haberdar olmak için uygulamamızı indirin:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN