Cenazelerini Son Kez Görmek İstediler, Tabutu Açtıklarında Büyük Şok Yaşadılar

Malatya’da akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi.

Cenazelerini Son Kez Görmek İstediler, Tabutu Açtıklarında Büyük Şok Yaşadılar

Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybeden biri kadın iki kişinin eczanesi personelin hatası nedeniyle karıştı. 

Karışıklık, vefat eden kadını son kez görmek isteyen ailenin tabutu açmasıyla ortaya çıktı.

Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi’nde geçtiğimiz gün akıllara durgunluk veren bir olay meydana geldi.

71 yaşındaki Naciye Şentürk ile Bülent Ö’nün cenazeleri karıştı.

71 yaşındaki kadın kalp krizi nedeniyle, Bülent Ö. İse koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

Cenazelerin karışmasına tepki gösteren Ramazan Gedik, durumu sosyal medya hesabından paylaşarak yetkililere tepki gösterdi.

Gedik şu ifadeleri kullandı:

Cumartesi gecesi yakınım Naciye Şentürk, kalp krizi geçirdi. Kaldırıldığı Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde vefat etti. Bizler de sabah cenazemizi almaya geldiğimizde morgda açıp bakmak istedik. Açtığımızda bize verilen cenazenin Naciye Şentürk olmadığını gördük. Bizim cenaze 71 yaşındaki Naciye Şentürk olması gerekirken tabutta olan 30'lu yaşlarda genç bir erkekti. Şaşırıp kaldı.

İlgililere durumu izah ettik. Oradaki morg görevlisi arkadaş, 'hayır, bu cenaze sizin' dedi. Bülent Özer'in yakınları bizden önce bizim cenazemizi alıp defnet etmek üzere ayrılmışlardı. Hemen ambulans şoförünü arayıp, durumu izah ettik. Bizi beklemelerini söyledik. Ve kendi cenazelerini de kontrol etmelerini söyledik. Bize bırakılan cenaze Covid hastasıymış. Aile bu yüzden kendi sağlığını tehdit etmemek için kontrol etmeden teslim almış. Biz de kendi cenazemiz diye rahat bir şekilde morga girdik. Bu affedilmeyecek bir hata. Sonuç itibariyle mezarlığa gelip cenazeleri değiştirdik.

Hastanenin başhekimiyle görüştüğümüzde konuya inanamadığını söyledi. Başhekim, 'Olayın üzerine gidip sorumlular hakkında gerekli işlemleri yapacağım.Ben bu işin peşini bırakmayıp, sonuna kadar kanuni yoları deneyeceğim. Bugün bu yanlışı düzeltmezsek yarın daha ciddi sorunlar ortaya çıkabilir.

Hastane : Olayın Sorumluları Hakkında İşlemler Başlatıldı

Hastaneden yapılan açıklamada olayın sorumluları hakkında gerekli işlemlerin başlatıldığı kaydedildi.