Çankaya Köşkündeki Toplantı Sona Erdi! Yeni Koronavirüs Tedbirleri Açıklandı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay'ın başkanlığında Çankaya Köşkünde yeni tip koronavirüse yönelik tedbirlerin alındığı toplantıdan sonra İletişim Başkanlığı'ndan açıklama yapıldı.

Çankaya Köşkündeki Toplantı Sona Erdi! Yeni Koronavirüs Tedbirleri Açıklandı

Toplantıda, 9 Avrupa ülkesinden Türkiye'ye uçuşların, gece yarısından itibaren durdurulmasına karar verilirken, bu ülkelerde bulunan Türk vatandaşlarının 16 Mart Pazartesi günü yerel saatle 17.00'e kadar dönmek için başvuru yapabileceği belirtildi. Toplantıda alınan kararlar şu şekilde: 

1. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü'nün yapmış olduğu açıklama çerçevesinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç, Belçika ve Hollanda'dan ülkemize yapılan uçuşlar 15 Mart saat 24.00 itibarıyla durdurulacaktır.2. Anılan ülkelere geçici olarak kısa süreliğine giden veya bu ülkelerde öğrenci olarak bulunan ve ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımız 16 Mart Pazartesi günü yerel saatle 17.00'ye kadar bulundukları ülkelerdeki Türk diplomatik temsilciliklerine başvuracaklardır.3. Başvuru yapan vatandaşlarımızın ülkeye dönüşleri 17 Mart Salı günü 24.00'e kadar tamamlanacaktır.4. Bu şekilde ülkemize dönen vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu'nun tedbirleri kapsamında 14 gün karantina/gözetim altına alınacaklardır.