BTK'dan O Siteler Hakkında Önemli Uyarı : Girmeyin

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) , internet sayfalarında gezinti yaparken bilgisayarınıza virüs ve tehlikeli yazılım bulaştırma ihtimali yüksek siteler hakkında bilgilendirme yaptı.

BTK'dan O Siteler Hakkında Önemli Uyarı : Girmeyin

BTK'dan yapılan açıklamada, çok fazla bilinmeyen internet sayfalarının virüs riski taşıdığına yer verilirken, özellikle pornografik içerikli siteler ve korsan yazılım içeren sitelerden virüs bulaştırdığı belirtilirken, "Bilmediğimiz web sayfalarında dolaşmamanız ve çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Birçok web sitesi çeşitli tuzaklar barındırıyor olabilir. Bu yüzden güvendiğiniz, bildiğiniz web sayfalarını tercih etmeniz, bilmediğiniz web sayfalarının hakkında/iletişim gibi bölümlerinden web sayfaları hakkında bilgi edinmemiz gerekmektedir. Ayrıca sık kullandığımız web siteleri için tarayıcımızda sık kullanılanlar listesi oluşturmanız, tuzak sitelerden korunmak adına önem teşkil etmektedir" denildi.

BTK açıklamasında ayrıca , "Tuzak web sitelerine dikkat etmek ve güvenilmeyen web sitelerini ziyaret etmemek gerekir. E-posta mesajları ile gönderilen bağlantılara dikkat edin. Sık kullanılanlar listesi oluşturun. Web sitelerinde gezerken yayılabilen zararlı programlardan korunmak için açılır pencere engelleyicisi kullanın (Yukarıda bahsedilen ayarlar). Arama motorlarını kullanırken özellikle çocuklu ailelerin yüksek filtreleme araçları sayesinde müstehcen sitelerin arama sonuçlarında engellemeleri gerekmektedir." denildi.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA