Brunson'un Anne ve Babasından Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkında Açıklama

İzmir'de görülen davada tahliye edilen ABD'li Rahip Brunson 'un anne ile babasından Cumhurbaşkanı Erdoğan hakkında önemli açıklama geldi.

Brunson'un Anne ve Babasından Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkında Açıklama

Türkiye-ABD krizine neden olan, ekonomide ciddi dalgalanmalara neden olan Rahip Brunsın olayında nihai karar geçtiğimiz gün verildi ve Brunson tahliye edildi. Tahliye edilmesinin ardındna hemen ABD!ye dönen Brunson 'un anne ile babasından Erdoğan hakkında açıklama geldi. 

Rahip Andrew Brunson’ın anne ve babası, Kuzey Carolina eyaletine bağlı Black Mountain kasabasındaki evlerinde Amerika’nın Sesi’nden Mehmet Toroğlu ve Tezcan Taşkıran’a röportaj verdi. Anne ile baba, oğullarının serbest kalmasından dolayı ok mutlu olduklarını söyledi. 

Anne Pamela, oğlunun serbesk kalacağı konusunda iyimser olsa da , daha önce birçok benzer şekilde beklenti içine girdiğini, bu nedenle içinde korku olduğunu söyledi. Daha önceki hayal kırıklıklarının ardından bu sefer oğlunun serbest kaldığını öğrenen anne, “Tanrı'nın çok sayıda edilen dualara yanıt verdiğini hissettim. Geceyi kilisemizden bir grupla Andrews için dua ederek geçirmiştik. Ama bunun gerçekten olacağından yine de emin değildik, dolayısıyla hoş bir sürpriz oldu” dedi.

TÜRK HALKINI HEP SEVDİ

Baba Ron Brunson, yaptığı açıklamada, onun sevgi dolu olduğunu, söyleyerek, “O Türk halkını her zaman çok sevdi ve Türk hükümetine ters düşecek asla herhangi bir şey yapmadı. Onun haksız yere suçlandığını görmek çok zordu” dedi.

TÜRKİYE İÇİN CANINI VERMEYE HAZIR

Ron Brunson, oğlu ve eşi için şu ifadeleri kullandı:

“Yapabilseler hala Türkiye’de kalırlardı. Bir zamanlar bize, ‘emekli olup Amerika’ya dönmeyi planlamıyoruz. Türkiye’de yaşayacağız, çünkü burada olmayı seviyoruz’ demişlerdi. Dolayısıyla bu olanlar onlar için büyük bir hayal kırıklığıydı çünkü Türkiye’de kalamayacakları bir gelecekle karşı karşıyaydılar. Koşullar onlar için güvenli olsa tekrar gitmekten çok mutlu olurlar. Türkiye’ye olan sevgileri orada kaldıkları 25 yıl boyunca değişmedi. Türkiye’ye ve Türk halkına karşı hiçbir kinleri yok”

Anne Pamela da, oğlunun Türkiye’ye olan sevgisini “Bence Andrew Türkiye uğruna geri dönüp canını vermeye hazır. Bunu yapabileceğini düşünüyorum ama çocukları var; en küçük oğlu uzun süre babasız büyüdü. Andrew ona babalık etmek istiyor” diye konuştu.

ERDOĞAN AÇIKLAMASI

Baba Ron Brunson, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında, “Türkiye’nin çok zor bir zamandan geçtiğinin farkındayız. Vermesi gereken bazı zor kararlar vardı ve bunlar kolay değil. Bir ülkenin liderisiniz ve ülkede, ekonomide zorluklar yaşanıyor, üzerlerinde birçok baskı var. Onun için dua ediyoruz. Tanrı’nın onu alacağı kararlarda irfan sahibi kılması için dua ediyoruz” aççıklamasında bulundu. 

Kamubultenicom  | Ankara