Bomba İddia! Amansız Hastalığa Yakalandı

Rusya Devlet Başkanı Putin'in kanser tedavisi için bıçak altına yatacağı öne sürüldü.

Bomba İddia! Amansız Hastalığa Yakalandı

Rusya ve Ukrayna arasındaki savaş halen devam ederken Rus lider Putin'le ilgili bomba bir iddia ortaya atıldı. Ülkede yabancı istihbarat üyeleri hakkında bilgilerin paylaşıldığı bir Telegram kanalında, Putin'in kanser tedavisi için bıçak altına yatacağı iddia edildi.

Son Günlerde verdiği görüntülerde de vücudunu kontrol etmekte zorlanması dikkatlerden kaçmayan Rusya Devlet Başkanı Putin bu kez, sağlık durumu ile ilgili ortaya atılan bir iddia ile gündemde. Rusya'da yabancı istihbarat üyeleri hakkında detayların paylaşıldığı General SVR Telegram kanalında, 69 yaşındaki Putin'in kısa bir süre içinde kanser tedavisi için bıçak altına yatacağı ve bir süre ortadan kaybolacağı iddiası ortaya atıldı.

Aynı kanalda 18 ay önce Putin'in kanser ve Parkinson ile mücadele ettiği iddiası ortaya atılmış ve bu iddia kaynağının da Kremlin olduğu söylenmişti.

Ameliyat sürecinde Putin, Ukrayna işgali kontrolünü tamamen Rusya Federasyonu Güvenlik Konseyi Sekreteri ve Eski KGB yetkilisi Nikolay Platonoviç Patruşev'e verecek. Ukrayna işgalinin strateji mimarı olarak tanıtılan Patruşev, Putin'i Kiev Neo-Naziler ile işbirliği yaptığına ikna eden kişilerin başında geliyor.

Ayrıca Putin'in, nisan ayının ikinci yarısında ameliyat olması gerekirken ameliyatı geciktirdiği de öne sürüldü.

Hastalığı Daha Önce de Gündeme Gelmişti

Moskova'daki Kurtarıcı İsa Katedrali'ndeki ayin sırasında, şehrin belediye başkanı Sergei Sobyanin'in yanında durmakta zorlanan Putin'in sürekli dudaklarını ısırması ve yalaması o dönemde gündem olmuştu. İngiliz basını, Putin'in 'gergin' göründüğünü ve dikkatinin dağınık olduğunu öne sürerken, görüntüleri de manşete taşımıştı. Bu görüntülerin ardından Parkinson hastalığı iddiaları yeniden gündeme gelmişti.