Bedelli Askerlik Bekleyen Güzel Haber Kontenjan Yükseltildi

Bedelli askerlikle kontenjan sıkıntısına takılmak istemeyenlere güzel haber geldi. Kontenjan artırıldı, başvuran herkes bedelli askerlik yapabilecek.

Bedelli Askerlik Bekleyen Güzel Haber Kontenjan Yükseltildi

Geçtiğimiz gün bedelli askerlik ücretinin de açıklanmasıyla beraber gözler bedelli kontenjanına çevrilmişti. Bu yıl için bedelli askerlik kontenjanı 120-140 bin olarak belirtilmiş, ancak bedelliye başvuru sayısı ise 225 bin olmuştu. Durum böyle olunca işin kuraya kalacağı, kurada çıkanların bedelli askerlik yapacağı ifade ediliyordu.

Konu ile ilgili müjdeyi HaberTürk yazası Bülent Aydemir verdi. Aydemir açıklamasında, bu yıl bedelliye başvuran, parasını yatıran ve başvuru şartlarını taşıyan herkesin bu imkandan yararlanabileceğini söyledi. İşte Aydemir’in köşesinde yer verdiği o açıklamalar;

Bu yıl bedelli askerlik için 120-140 bin arası kontenjan ayrılmıştı. Başvuruların bu rakamı bir hayli aştığını ve bazı gençlerin kuraya kalacaklarını daha önce duyurmuştum. Bu yıl için bedelli askerliğe tam 225 bin genç müracaat etti. Bu durumda 100 bine yakın genç kuraya kalacaktı.

Yarın bedelli müracaatlarının sonucu açıklanacak. Açıklanmadan müjdeyi ben vermiş olayım… Bu yıl, bütün şartlar zorlanarak başvuranların tamamı 28 günlük temel eğitime alınacaklar. Yani parasını yatıran ve gerekli şartları taşıyan 225 bin gencimiz bedelliden yararlanabilecek.

Milli Savunma Bakanlığı, gençlerin mağdur olmaması için çok hassas ve titiz bir çalışma yürüttü. Temel askerlik eğitimi veren er eğitim birliklerinin sayısı ve kıtaya teslim olma periyotları artırıldı. Bu yılın bir benzeri çalışma önümüzdeki yıl da yapılacak. Başvuranların tamamına bedelli askerlik imkânı tanınacak. Müracaatını yapıp parasını yatırmış olanlar, önümüzdeki yılın değil, bir önceki yılın ücretleri üzerinden askere alınacak. Yıl sonuna kadar müracaatını yapıp kanun gereği iki ay içinde parasını yatıramayanlar ise yeni ücrete ve şartlara tabi olacaklar.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /