Bakan Süleyman Soylu Açıkladı: İdam Gelecek mi ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son dakika açıklamasında idam konusuna değindi.

Bakan Süleyman Soylu Açıkladı: İdam Gelecek mi ?

Marmaris'te meydana gelen yangından sonra açıklama yapan  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu  , idam konusuna değindi ve bu doğrultuda cezaların arttırılmasını istedi. Bakan Soylu, “Bu işlerden canı yanan bir vatandaş olarak söylüyorum bu cezalar özellikle orman konusundaki cezalar artırılmalıdır” dedi.

İdam Açıklaması

Bakan Soylu yaptığı son dakika açıklamasında;
 “İdam konusu Türkiye’de çok tartışılıyor ama idamın da kendine ait bir caydırıcılık süreci söz konusu. Evet ağıza hoş gelmiyor. Ama başka bir şey var. Bu kadar sorumsuzluğun da kendi adına güçlü bir cezası olması gerekir.
Birçok ülke acaba yardım edebilir miyiz diye bize talepte bulunuyor. Mesle ehem kamusal hem de dünyayı ilgilendiren bir mesele haline gelmiş. Sorumluluk sahibi olan herkese sesleniyorum; hem kendi sorumluluğumuza hem de zincirleme sorumluluğumuza hep beraber uymak durumundayız. Zannediyorum savcılığa zevk edilecek. Bu işlerden canı yanan bir vatandaş olarak söylüyorum bu cezalar özellikle orman konusundaki cezalar artırılmalıdır. 
İdam konusu Türkiye’de çok tartışılıyor ama idamın da kendine ait bir caydırıcılık süreci söz konusu. Evet ağıza hoş gelmiyor. Ama başka bir şey var. Bu kadar sorumsuzluğun da kendi adına güçlü bir cezası olması gerekir. “ dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.