Bakan Bozdağ Avukatlar İle İlgili Yeni Adımların Atılacağını Açıkladı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, '5 Nisan Avukatlar Günü' nedeniyle video mesaj yayınladı. Bozdağ, Avukatlar ile ilgili yeni adımların atılacağını vurguladı.

Bakan Bozdağ Avukatlar İle İlgili Yeni Adımların Atılacağını Açıkladı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile avukatların gününü kutladı. Önemli mesajlar veren Bakan Bozdağ, avukatların desteklenmesi ve imkanların arttırılması için bir takım adımlar atılacağı mesajını verdi.

Bozdağ paylaşımında;

"Yargı görevini yapan, insanımızın hak aramasında ve savunmasında yardımcı olan, adaletin vaktinde ve doğru tecellisinde katkısı bulunan ve özveriyle görev yapan avukatlarımızın, meslektaşlarımın 5 Nisan Avukatlar Günü'nü gönülden tebrik ediyorum. Avukatlar, insanlarımızın hak ve hürriyetlerinin korunmasında, aranmasında, savunulmasında Anayasa ve hukuk çerçevesinde önemli bir görevi ifa etmektedir.

Büyük zorluklar altında önemli bir hak ve hukuk mücadelesinin öznesi durumundalar. O yüzden her bir avukatımızı; vatandaşımıza, adaletimize sundukları hizmetten dolayı ayrı ayrı tebrik ediyorum. Avukatlarımızın içinde bulunduğu sorunların farkındayız. Stajdan başlayarak avukatlarımızın yetiştirilmesi, kalitelerinin arttırılması bakanlığımızın ana hedefleri arasında olmaya devam edecektir.

Cumhurbaşkanımızın açıkladığı eylem planı çerçevesinde avukatlarla ilgili yeni adımları da önümüzdeki dönemde atacağız. Mesleğe yeni başlayanların desteklenmesi ve meslek içinde imkanların arttırılması konusunda Türkiye Barolar Birliği (TBB) ve taraflarla da görüşerek en uygun adımları atma konusunda kararlıyız.

Yeni dönemde avukatlarımız lehine önemli düzenlemelerin hazırlıkları içerisinde olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Bu vesileyle savunma görevini başarıyla yürüten, hak arama konusunda insanlarımıza yardımcı olan maddi gerçeğin ortaya çıkmasında ve adaletin tecellisinde önemli görevler üstlenen her bir avukat meslektaşımın Avukatlar Günü'nü gönülden tebrik ediyorum, görevlerinde başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı.