Bakan Açıkladı Her Ailenin Kapısında Otomobil Var Kişi Başı Milli Gelir 10 Bin Doların Üstünde

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Bilgin, ‘’Bütün ailelerin kapısında otomobil var, çocukları okuyor’’ dedi.

Bakan Açıkladı Her Ailenin Kapısında Otomobil Var Kişi Başı Milli Gelir 10 Bin Doların Üstünde

 “İŞKUR İl Müdürlükleri 2022 Yılı Hedef Performans İzleme Toplantısı”na katılan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bilgin yaptığı açıklamalarda Türkiye’nin 2000’li yıllardan itibaren bir yükseliş içerisine girdiğini belirterek, “Türkiye’nin diğer ülkelerden farklılıkları var. Birisi imparatorluk geleneğine sahip. Gelenek boşuna yaşanmış bir şey değildir. Oradan elde ettiğimiz olağanüstü bir birikim var. İkincisi Türkiye tarihsel olarak sahip olduğu mirası Anadolu coğrafyası üzerinde temsil ediyor. Burası Akdeniz’in merkezinde olan, dünya ticaret yollarının tarihsel olarak merkezinde olan bir yer. Bugün de dünya enerji yollarının merkezinde olan bir yer” ifadelerini kullandı.

Kişi Başı Milli Gelir 10 Bin Doların Üstünde

Bakan Bilgin Yaptığı açıklamada Türkiye’de 2000’li yıllarda kişi başına düşen milli gelirin 300 dolar olduğunu, şuan için bu gelirin 10 bin dolar olduğunu ifade etti.

Herkesin Kapısının Otomobil Araba Var

Refah seviyesinin arttığını belirten Bilgin, “Bizim rakamlarımıza bakmayın, OECD rakamlarına bakın. Türkiye 2000’de neydi? Sanayide hangi ürünleri üretiyordu, savunma sanayinde neler vardı? NATO’nun verdiği işe yaramaz, eskimiş üstelik hibe altında verip sonradan para istediği silahların dışında neyi vardı? Baktığınız zaman Türkiye değişiyor. Refah seviyesine bakın. Türkiye’de bütün ailelerin, her gelir grubundan ailelerin kapısında otomobili var, çocukları okuyor. Netice itibarıyla hepimiz bireysel hayatımızdan bunu hissedebiliriz” dedi.

KAMU İLANLARI VE MEMUR ALIMLARINDAN ANLIK OLARAK HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN.

 

SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZI TAKİP EDEREK TÜM İLANLARDAN ANINDA HABERDAR OLUN!

 /  /