Bahçeli'den Flaş Af, Alaattin Çakıcı ve İstanbul Belediye Adaylığı Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli bir basın toplantısı düzenledi ve önemli açıklamalarda bulundu. Bahçeli açıklamasında yerel seçim af ve hediye uçak ile Alaattin Çakıcı meselesine değindi.

Bahçeli'den Flaş Af, Alaattin Çakıcı ve İstanbul Belediye Adaylığı Açıklaması

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli 'den son dakika yerel seçim açıklaması geldi.

Basın mensupları ile bir araya gelen Bahçeli, yerel seçimler hakkında önemli açıklamalarda bulundu ve İstanbul için belediye başkanı adayı çıkarmayacaklarını söyledi.

Bahçeli konu ile ilgili şu ifadeleri kullandı:

"İstanbul'da çıkarttığımız adayın kaç oy alacağı geçmişte belli. Kazanamayacağımız Betmarino yerde bir aday çıkartıp 'Bizim de adayımız var' demenin bir manası var mı? Ama ilçelerinde bizim de aday çıkartacağımız yerler var.''

ANKARA 'DA VE iZMİR 'DE ADAY ÇIKARACAK MI?

Ankara ve İzmir için belediye başkanı adayı çıkaracak mı tartışmalarına da değinen ve basın mensuplarının bu yöndeki sorusunu yanıtlayan Bahçeli "inceliyoruz" dedi ve mevcut belediyeler için talip olduklarını söyleyerek yarım kalan hizmetlerinin olduğunu söyledi. Bahçeli, ''Bazı hizmetler yarıda kaldı'' diye konuştu.

Bahçeli sözlerine şu şekilde sürdürdü:

''AK Parti aynı yerde aday gösterirse ittifakın ruhu zedelenmez. Onlar çıkarıyorsa biz de çıkartırız. 'Haydi gelin burada bir aday etrafında birleşelim' olabilir. Bunlar hep konuşulur. 'İlle de benim dediğim olacak' diyenleri de sırtımızda küfe yok ya taşıyacak durumda değiliz. Türkiye'yi düşünerek gerçekçi siyaset yapmaya çalışıyoruz.''

3 BÜYÜK ŞEHİR HAKKINDA UYARI

Bahçeli, Cumhur İttifakı'nın 3 büyük şehirde başarısız olması durumunda Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin tartışmaya açılacağını dile getirdi.

AŞİRETLER

Doğu ve Güneydoğu için de aşiretlerin iradesi önemli uyarısı yapan Bahçeli, ''Adayın kim olduğunun dışında, Kürt kökenli Doğu ve Güneydoğu'da yaşayan aşiretlerin iradesini alarak, onların iradesiyle adaylar belirleyerek PKK'yı siyasi boyutta da yok edebilecek bir birliktelik diyorum ben. Bu 30 ilde CHP, HDP eklemlenmiş bir yapıda seçime girer, PKK yanlısı kişiler aday gösterilir sonuç alınırsa bu defa terörle mücadelenin bir boyutu tartışmaya açılır'' diye konuştu.

AF TEKLİFİ NE ZAMAN?

Bahçeli, af teklifinin tamamlandığını 24 Eylül'de TBMM'ye sunulacağını da söyledi.

HEDİYE UÇAK

MHP lideri, Katar'dan hibe uçak kabul edilmesine de şu sözlerle sert tepki gösterdi:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti hediye, hibe kabul etmez, uçak ihtiyacı varsa bunun piyasası neredeyse, kendi kaynaklarıyla almayı tercih etmelidir. Ama 'Bana hibe edildi hediye edildi' bu Türk milletinin kabul edeceği bir durum değil. Recep Tayyip Erdoğan'ın da bunu kabul etmemesi gerekirdi diye düşünüyorum."

ALAATTİN ÇAKICI

Bahçeli, Alaattin Çakıcı'ya sahte rapor düzenledikleri iddia edilen doktorların tutuklanmasıyla ilgili de "Burada bir adaletsizlik var. Bunu bir örgüt haline dönüştürmek yanlış" dedi.

KAMUBULTENİ.COM  | ANKARA