Artvin'in Yeni Valisi Yılmaz Doruk Oldu (Yılmaz Doruk Kimdir?)

İçişleri 'nde Daire Başkanı olarak görev yapan Yılmaz Doruk, bugün yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Artvin İline Vali olarak atandı. Peki Yılmaz Doruk kimdir?

Artvin'in Yeni Valisi Yılmaz Doruk Oldu (Yılmaz Doruk Kimdir?)

Yılmaz Doruk Artvin Valisi olarak atandı.

Bugün yayımlanan Valiler Kararnamesi ile İçişleri Bakanlığı Mülga Dernekler Dairesi Başkanı Yılmaz Doruk, Artvin İline Vali olarak atandı. Peki Yılmaz Doruk kimdir ? Nerelidir?

Artvin Valisi olarak atanan Yılmaz Doruk 1968 yılında Gümüşhane 'nin Şiran İlçesi 'nde dünyaya geldi.  İlk ve ortaöğretimini burada tamamlayan Doruk,  liseyi Kocaeli 'de okudu ve daha sonra Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi Bölümüne başladı. Bu bölümü başarı ile bitiren Yılmaz Doruk, Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi 'nde Yüksek Lisans yaptı. 

1994 ile 1997 yılları arasında Gıda ve İnşaat Sektörü nde bazı şirketlerde görev alan Doruk, 2000 ile 2001 yıllları arasında Bursa 'nın Büyükorhan  İlçesine Kaymakam Adayı olarak atandı. 

2001 ile 2003 yılları arasında ise Van 'ın Bahçesaray  İlçesinde Kaymakam olarak göreve başlayan Yılmaz Doruk, 2003 ile 2006 yılları arasında Sivas 'ın Kangal İlçesinin  Kaymakamı, 2006 ile 2008 yılları arasında, Sakarya 'nın Söğütlü İlçesi Kaymakamı olarak görev yaptı. 

2008 ile 2010 yılları arasında İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğü Şube Müdürü olarak görev yapan Yılmaz Doruk,  İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünde Daire Başkanı olarak görev yapmakta iken bugün yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Artvin Valiliğine atandı.

Kamubulteni.com  |  Ankara