Annesinin İşkencesine Maruz Kalmıştı! 2 Yaşındaki Bebeğe Kayyum Atandı

Avcılar'da bebeğine iğne ile çamaşır suyu verdiği ve darp ettiği gerekçesiyle tutuklanan annenin yargılanmasına devam edildi. Mahkeme heyeti, babanın şikayetini geri alması nedeniyle annesinin işkencesine maruz kalan talihsiz yavruya kayyum atadı.

Annesinin İşkencesine Maruz Kalmıştı! 2 Yaşındaki Bebeğe Kayyum Atandı

Avcılar'da farklı zamanlarda 2 yaşındaki bebeğine işkence yaptığı, çocuğa iğne ile çamaşır suyu enjekte ettiği belirtilerek tutuklanan Ezgi K.'nin  yargılanmasına Bakırköy 8. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Burada baba Eray K.'nin mahkemeye katılmadığı ve şikayetinden vazgeçildiği öğrenilirken, duruşmaya katılan mağdur bebeğin doktoru Hasan Önal, "Kanuni Sultan Süleyman Hastanesinde çalışıyorum. Hasta hemen hemen hastanenin her bölümüne değişik zamanlarda farklı şikayetler ile gelmiş. Son olarak acil servise kol ve bacağında şişlik şikayeti ile başvurmuş. Hastayı takip eden arkadaşlar ‘burada bir çocuk istismarı olabilir’ şeklinde uyarıda bulundu ve çocuk bizim birime yattı." ifadelerini kullanırken, çocuğun hastaneye yatırılmasından önce tüm birimlerin çocuk istismarı konusunda uyarıldığını söyleyen Doktor Önal, "Türkçe bilmeyen ama akıllı bir Suriyeli anneyi de aynı odaya aldık. Şişlik için farklı bir hastaneden film çekilmesi amacıyla anne ve bebeği sevk ettik. Bebek geri döndüğünde kulağının arkasında bir çizik ve kafasında şişlik vardı. Tomografi çektirdiğimizde kafadaki şişlik doğrulandı. Bu arada çocuğun ishali başladı. Biz de Suriyeli anneden bilgi istedik. Suriyeli anne, sanığın pis bezini açarak oynaması için bebeğin önüne koyduğunu ve çocuğun kol ve bacaklarındaki şişlikleri çimdiklediğini söyledi. Bunun üzerine şüphemiz netleşti. Tomografi bölümünden sahte bir randevu ayarladık. Oradaki kameralar iyi çekiyordu ve suçüstü yapmak istedik. Ancak tomografi saatinden önce çocuk morardı. Oksijen verdik ve çocuk toparlandı" şeklinde konuştu.

BEBEĞİN KOL VE BACAKLARINDAKİ ŞİŞLİKLER GEÇMEDİ

Babaya anneye dair şüpheleri olduğunu aktardıklarını söyleyen Önal, "Baba da bunu kabul etti. Anne çocuğun yanından ayrıldı ancak kol ve bacaklardaki şişlikler geçmedi. Biz o bölgeye ultrason ile baktık ve bir sıvı olduğunu gördük. Sıvıyı alıp incelemek istedik ancak miktarı çok azdı. Sıvının kimyasal bir madde olabileceği düşüncesi ile kortizon tedavisine başladık. Bu tedaviden olumlu sonuç aldık ve şişlikler düzeldi. 2 hafta sonra baba tekrar geldiğinde olayı anladı. Birkaç gün sonra ise annenin ifadesi ortaya çıktı. Annenin ifadesinde anlattığı şeyler ile çocuğun hastanede tedavi gördüğü durumları doktor arkadaşlar ile değerlendirdik. Diğer yatışlardaki bulgularla uyumlu olduğunu tespit ettik" ifadelerini kullandı.

BEN KÖTÜ BİR ANNE DEĞİLİM

Anne hapishaneye girdikten sonra talihsiz yavrunun kontrollerini sürdürdüklerini söyleyen doktor, çocuğun kontrollere geldiğinde gayet iyi olduğunu söyledi.

Çocuğuna  işkence ile suçlanan kadın ise,"Ben kötü bir anne değilim. Kötü bir anne olsam çocuklarım cezaevinde ziyaretime gelmezdi" şeklinde konuştu.

Mahkeme heyeti madğur çocuğun adli tıp kurumuna sevk edilerek herhangi bir organında zayıflık olup olmadığının tespitine karar verirken, çocuğa da kayyum atanması kararını verdi. Tutuklu sanık Ezgi K.'nin ise tutukluluğunun devam etmesine karar verilerek duruşmaya ara verildi.