Alaattin Çakıcı'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli'ye 'Tüm Mahkum Arkadaşlar Adına En Derin Saygılarımı Arz Ederim'

İnfaz yasası kapsamında tahliyesi gerçekleşen Alaattin Çakıcı'dan ilk açıklama geldi.

Alaattin Çakıcı'dan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Devlet Bahçeli'ye 'Tüm Mahkum Arkadaşlar Adına En Derin Saygılarımı Arz Ederim'

Alaattin Çakıcı'nın avukatı Zeynep Çiftçi, müvekkili Çakıcı'nın kendi el yazısı ile kaleme aldığı açıklamayı sosyal medya hesabından paylaştı.

Çakıcı'nın mektubunda MHP lideri Devlet Bahçeli ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik, "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ve Dünya Türklerinin yaşayan efsanevi son Türkmen beyi Devlet Bahçeli ve yasanın diğer mimarı, son dört yıldır devletimizin bekası için Batı emperyalizmine asla taviz vermeyen Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a kendi adıma ve özgürlüklerine kavuşturdukları için tüm mahkum arkadaşlar adına en derin saygılarımı arz ederim." ifadeleri görüldü.

Çakıcı'nın mektubunda şu ifadeler yer aldı:

Özgürlük ile esaret birbirine yapışık bir çizgidir. Tıpkı bedende ruhun esareti gibi. Ruhun bedeni terk edip kendi dünyasına dönmesi özgür olması demektir. Yeni infaz yasası ile esaretten kurtulup özgürlüğüne kavuşan tüm mahkum arkadaşlar, şahsım ve hepimizin özgür olmasına vesile olan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı ve Dünya Türklerinin yaşayan efsanevi son Türkmen beyi Devlet Bahçeli ve yasanın diğer mimarı, son dört yıldır devletimizin bekası için Batı emperyalizmine asla taviz vermeyen Devlet Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan'a kendi adıma ve özgürlüklerine kavuşturdukları için tüm mahkum arkadaşlar adına en derin saygılarımı arz ederim.