Akşener'den EYT, Mahkumlara Af ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 'den 3600 ek gösterge, emeklilikte yaşa takılanlar ve mahkumlara af açıklaması geldi.

Akşener'den EYT, Mahkumlara Af ve 3600 Ek Gösterge Açıklaması

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener 'den mahkumlara af, EYT ve 3600 ek gösterge açıklaması.

Fox 'ta Çalar Saat programına konuk olan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümete EYT ve 3600 ek gösterge konusunda tepki gösterdi.

3600 EK GÖSTERGE AÇIKLAMASI

Ek gösterge meselesini söyleyen benim diyerek sözlerine başlayan Akşener şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Erdoğan bunu genişletti. Hani nerede ek gösterge?

17 milyon seçmeni siz zillet, illet diye böyle bir Türkiye'de illa suçlayacaksınız. Erdoğan'ın ferasetli tutumu görüyorum ki bitmiş. Seçmene mesajı iletemez çünkü seçmenin derdi, mutfak.

Adama sorarlar siz Cumhurbaşkanısınız, HDP eşittir PKK ise siz ne yapıyorsunuz? PKK nedir? Bölücü ayrılıkçı silahlı terör örgütleri. Gereğini yap gereğini. HDP'ye oy verenler PKK'lıdır derseniz, HDP'nin aldığı 6 milyon oyun her birini PKK'lı yaparsınız, ki öyleyse ölmüşsünüz demektir. HDP-PKK ile arasına bir mesafe koymadığı sürece bizim için görünür bir siyasi parti değildir. HDP'nin de yöneticileri açısından bize bakış açısına baktığımızda, bizi çok ağır sözlerle tanımladılar.

EYT AÇIKLAMASI

Açıklamasının devamında emeklilikte yaşa takılanlar meselesine de değinen Akşener şu ifadeleri kullandı:

"Sayın Erdoğan 6 milyon insanı PKK'lı olarak tanımlıyorsa bunu bilelim. Böyle diyorsa gereğini yapmalıdır. Milyonlarca lira yardım yapılıyor resmi olarak. Bir belediye başkanı fazlası için Türkiye'yi bu duruma getirmeye gerek yok.

EYT'liler bizim işimiz. Yaptıracağız inşallah. Bunlar yapmazsa biz yapacağız."

MAHKUMLARA AF

Mahkumlara af meselesine değinen Akşener şu şekilde açıklamasını sonlandırdı:

"Kategorik olarak karşı değiliz ama neyin nasıl yapılacağını görmemiz lazım. Fakat soyut konuşuluyor. Kader mahkumları var doğrudur. Bunlarla ilgili çalışma yapılabilir. Bizim desteğimiz lazımsa elbette verilir. Ama af çok konuşulduğu zaman tehlikelidir. Konuşup yapmadığınız zaman cezaevindeki insanların gönlü kırılır. Af konusu ciddiye alınması gereken bir konudur."

EYT, af ve 3600 ek gösterge haberlerinden anında haberdar olmak için;

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Kamubulteni.com  | Ankara