AK Partili Milletvekili: 28 Gün Askerliği Doğru Bulmuyorum

AK Parti Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, bedelli askerlik yasa teklifinde bulunan 28 günlük askeri eğitim şartının kaldırılması gerektiğini söyledi.

AK Partili Milletvekili: 28 Gün Askerliği Doğru Bulmuyorum

Adalet ve Kalkınma Partisi Hatay Milletvekili Hacı Bayram Türkoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden bedelli askerlik düzenlemesine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Bedelli Askerlik yasa teklifinde yer alan 28 gün askerlik eğitimini doğru bulmadığını ve kaldırılması için takipte olacağını söyleyen Türkoğlu, Kariyer planlayan gençlerin bu konuda mağdur olabileceklerini söyledi. Özel sektördeki gençlerin de 28 gün bedelli askerlikten dolayı izin almalarında sorun olabileceğini söyleyen Türkoğlu, önceliğin istihdam olduğunu, bedelli askerlik dolayısıyla gençlerin işsiz kalmaması için gerekli girişimleri yapacağını söyledi.

Türkoğlu'nun paylaşımında ayrıca şu ifadeler yer aldı : 

25 Gün Zorunlu Askerlik Süresi, Bedelliden Faydalanarak Kariyer Planı Yapan yada Ekmek Teknesi Kesintiye Uğraması Sebebiyle Hak Mahrumiyeti Doğan İşçi, Esnaf, İşveren Gibi Farklı Meslek Dallarındaki Kişiler İçin Yeniden Düzenlemeye Tabii Tutulabilir

Genelkurmay Başkanlığımız ve Milli Savunma Bakanlığımız Mağduriyet Oluşmaması İçin Konu İle İlgili Ayrıntılı ve Titiz Bir Çalışma Yürütüyor Olup, Nihai Kararı TBMM Milli Savunma Komisyonu ve Akabinde TBMM Genel Kurulu Verecektir..

Bedelli Askerlik İmkanından Faydalanmak Suretiyle Ailesine Bakmakla Yükümlü Olanlar yada Savoybetting İşveren, Esnaf, Tüccar Olması Hasebiyle Ülke Ekonomisine Katkı Sunanlar yada Kariyer Planlaması Yapanların da Haklarını Gözetmek ve Sorunlarına Çareler, Çözümler Üretmek Boynumuzun Borcudur

Bakmakla Yükümlü Olduğu Eşi ve Evlatlari İçin Dönercide Çalışan Ahmet'i

Bakmakla Yükümlü Olduğu Hasta Yatağındaki Annesi ve Babası İçin Oto Yıkamacıda Çalışan Mehmet'i Düşünerek

Bedelli Askerlik Süresi Komisyonda Gözden Geçirilebilir

Şahsım Olarak da Konunun Takipçisiyim

Bedellinin Bedelinin Ağır Olmaması Gerektiği Kanaatindeyim.

Zira Esnafımız Bedelli Süresince Kepenkini Kapalı Tutmamalı ki Geçimini Sağlayabilsin ve Ülke Ekonomisine Katkı Sunabilsin..

Bedelli İmkanından Faydalanan, Lakin Süre Sebebiyle Oturmadığı Evin Kirasını Ödemek Zorunda Kalan da Mağduriyet Yaşamasın..

Özel Sektörde Çalışan Beyaz yada Mavi Yakalılara İşverenin 28 Günlük Bedelliden Mütevellit İzin Vermesinin Garantisi Olmayabilir

İstihdam Önceliğimizdir

Ve Tek Bir Vatandaşımızın Ekmeğinden Olmasının Vicdani Bir Bedeli Olduğu İçin de #Bedellide25GunKaldırılsın Kanaatindeyim.

28 Günlük Bedelli Askerlik; Yükseklisans, Doktora Öğrencilerinin Eğitim Sürecini Kesintiye Uğratır..

Kariyer Planlaması Yapmak Suretiyle Geleceğini Planlayan, İstikbalimizin Parlayan Yıldızı Gençlerimizin de Hakları Mahfuz Kalsın Diye #Bedellide25GunKaldırılsın Kanaatindeyim.

KAMUBULTENİ.COM - ANKARA