AK Partili İsim Açıkladı: İşte Yerel Seçim Tarihi

AK Parti Seçim İşleri'nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ali İhsan Yavuz yaptığı son dakika açıklamasında yerel seçim tarihine değindi.

AK Partili İsim Açıkladı: İşte Yerel Seçim Tarihi

Hükümetten yerel seçim açıklaması.

AK Parti'nin geçtiğimiz gün gerçekleşen 6. Olağan Büyük Kongresi sonrası AK Parti Seçim İşleri'nden Sorumlu Genel Başkan Yardımcılığı görevine getirilen Ali İhsan Yavuz, Sakarya İl Başkanlığını ziyaret etti, partililerle bir araya geldi ve gündeme ilişkin konuları burada değerlendirdi.

Burada konuşan Yavuz, bu göreve getirilmesinin partililerin desteği ile olduğunu söyledi ve şu ifadeleri kullandı:

"40 bin kişi vardı dışarıda. MKYK ve MYK toplantıları yapıldı. Çok memnundu Sayın Cumhurbaşkanımız katılımdan, coşkudan, heyecandan. Sayın Cumhurbaşkanımızın mesajları çok muhteşemdi, süperdi. MYK açıklandı, orada ilan edilen Ali İhsan Yavuz değildi, Sakarya'ydı, sizdiniz."

Hayal bile edemediği konuma geldiğini söyleyerek açıklamasını sürdüren Yavuz, şu şekilde devam etti:

"Seçim döneminde her gece Sayın Cumhurbaşkanımızla sahura kadar çalıştık. Şimdi İmajbet daha yakın çalışacağım, büyük bir şeref çünkü ona yaklaştıkça daha çok net görüyorsunuz ve görüyorsunuz ki kendini Türkiye'nin, ümmetin geleceği için, yarınlarımız için vakfetmiş adeta, feda etmiş, böyle bir Cumhurbaşkanımızla çalışmak onurların en büyüğü olsa gerek. Buna vesile oldunuz ya onun için size hep müteşekkir kalacağım." ifadelerini kullandı.

YEREL SEÇİM TARİHİ

Yerel seçimlerin erkene alınacağı yönündeki iddialara da değinen Yavuz, şu ifadeleri kullandı:

"Kesinlikle seçim Mart 2019'da yapılacaktır, öne almak diye bir şey yok ama hemen bu bayram ziyaretleriyle startımızı buradan vermiş oluyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız da 'Artık bir vites büyütün' diye talimatlandırdılar her birimizi. Aday adaylık süreci başlamadan sahayı ısıtamayız. Aday adaylık süreçlerini ortaya çekip bu işlerle zamanımızı çarçur edemeyiz. Seçim çalışmalarına başladık ama belediyelerimizin yapacakları işler var, onlar işlerine motive olmuşlar. Dolayısıyla zamanı geldiğinde her bir arkadaşımızın ortaya çıkması ve genel merkezin seçenek şansını arttırması önemlidir ve bunu istiyoruz ama her şey yerinde ve zamanında olmalıdır."

Kamubulteni.com  | Ankara