AK Parti'den 'İşsizim' Diyerek Hatay Valiliği Önünde İntihar Eden Adem Yarıcı Hakkında Açıklama!

AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan, Hatay Valiliği önünde işsiz olduğunu söyleyerek intihar eden Adem Yarıcı'ya ilişkin TBMM Genel Kurulu'nda açıklamalarda bulundu.

AK Parti'den 'İşsizim' Diyerek Hatay Valiliği Önünde İntihar Eden Adem Yarıcı Hakkında Açıklama!

Adem Yarıcı'nın ve eşinin sosyal yardım aldığını, TYP ile işe yerleştirildiğini fakat işi beğenmediği için işten ayrıldığını söyleyen AK Parti TBMM Grup Başkanvekili Cahit Özkan şunları söyledi:

Eşi ve kendisi devletten sosyal yardım alıyordu, 2010'da Antakya Devlet Hastanesinde antisosyal kişilik bozukluğu, "bağımlılık sendromu" teşhisi konulmuş, bir psikolojik rahatsızlığı olduğu hastane raporlarında mevcuttur. Yine, eşine şiddet uygulamış ve uzaklaştırma kararı alınmış bir kişidir. Her zaman bu Genel Kurulda kadına karşı şiddetle ilgili hassasiyetimizi bütün siyasi parti grupları da yine ifade ediyor. Antakya Belediyesi, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Valilik önünde müteaddit defalar benzeri bir intihar girişiminde bulunmuştur.Yine, "toplum yararına çalışma programı" kapsamında işe sokulmuş ancak işi beğenmediği için işten ayrılmıştır. Aileye, yani Adem Yarıcı'nın ailesine, sosyal devlet olmanın gereği olarak 2012-2019 tarihleri arasında 10 bin 764 lira 99 kuruş TL nakdî yardımda bulunulmuş, Antakya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı tarafından, 33 bin 222 lira 37 kuruş olmak üzere, toplamda 44 bin 87 lira toplam yardımda bulunulmuştur.