Açık Kalan Mikrofon Sonrası Ergün Atalay'dan İlk Açıklama Geldi

Türk İş Konfederasyonu Başkanı Ergün Atalay, mikrofonun açık kalması söylediği sözleri sonrası ilk açıklama geldi. Atalay, asgari ücret, taşeron ve EYT konusuna değindi.

Açık Kalan Mikrofon Sonrası Ergün Atalay'dan İlk Açıklama Geldi

Türk iş 'ten mikrofon skandalı sonrası ilk açıklama.

Türk İş Genel Başkanı Ergün Atalay , Fox TV 'de İsmail Küçükkaya 'nın konuğu oldu. Atalay , canlı yayında toplu sözleşme konusuna konuşan Atalay, taşeron ,emeklilikte yaşa takılanlar, toplu sözleşme ve diğer detaylara yer verdi.

Atalay açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Ben işçileri utandıracak bir şey yapmadım. Beni tanıyan , bizim geçmişimizi bilenler tanır. Biz her zaman işçilerden yana olduk , olmaya da devam edeceğiz.

TAŞERON İŞÇİLER

Şimdi bir fabrikaya gidiyoruz. Sağıma geçici işçi , soluma ise kadroya geçen taşeron işçi var. Geçici işçiler , biz sana ne zamandır aidat ödüyoruz bizim kadroyu halledin diyor. Solumdaki işçi de maaşlarımızı düzenleyin diyor. Ben tüm işçilerin haklarını savunmakla mükellefim.Taşeron, geçici işçi, maaş zamları çözülene kadar ben bu sorunları dile getireceğim."

EYT-ASGARİ ÜCRET

Ergün Atalay açıklamasının devamında,  "Emeklilikte yaşa takılanlar meselesini çözene kadar dile getireceğiz. Asgari ücret ve diğer tüm sorunlar çözülene kadar bunları dile getirmeye devam edeceğim" dedi.

NE DEMİŞTİ?

Ergün Atalay, TİS görüşmeleri sırasında mikrofonun üstünü kapatıp "Uzasa işi karıştıracağız. En azından kapattım böyle" demiş, bu sözleri tepki çekmişti.

TAŞERON-EYT-ASGARİ ÜCRET HABERLERİNDEN HABERDAR OLMAK İÇİN MOBİL UYGULAMAMIZI İNDİRİN >>

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN