ABD Konsolosluğuna Yapılan Saldırı ile İlgili Bakan Soylu'dan Açıklama

Son dakika haberi: İçişleri Bakanı Süleyman Soylu bir son dakika açıklaması yaptı. Bakan Soylu yaptığı açıklamada ABD Konsolosluğuna yapılan silahlı saldırıya ilişkin değerlendirmede bulundu.

ABD Konsolosluğuna Yapılan Saldırı ile İlgili Bakan Soylu'dan Açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu' dan konsolosluğa yapılan saldırı ile ilgili açıklama geldi.

Bugün sabah saatlerinde meydana gelen olayda, Ankara' da bulunan ABD Büyükelçiliğine ateş açılmıştı. Bakan Soylu konu ile ilgili "Arkadaşlarımız araç ve araç içindeki kişilere ulaşmaya çalışıyor" dedi. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ise “Provokatif saldırıyı kınıyoruz. Olayın yakından takipçisiyiz” dedi.

Beyoğlu'nda bulunan polis merkezi ziyareti sonrası basın mensupları ile bir araya gelen  İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, ABD Büyükelçiliği 'ne bugün sabaha karşı gerçekleşen saldırıyla ilgili bir soru sorulması üzerine şu cevabı verdi:

"Saat 05.30 itibariyle böyle bir saldırı gerçekleşti. Arkadaşlarımız o saat itibariyle hem teknik olarak analizleri yapıp araç ve araç içindeki Superbahis kişilere ulaşmayı çalışıyorlar. Zannediyorum Ankara Valiliği bir açıklama yaptı. Olayın ayrıntılarını, nedenini ancak bu olayı gerçekleştirenlere ulaşınca öğrenmiş olacağız. Yani o saatte neden böyle bir olay gerçekleşti. Olayla ilgili bütün ayrıntıları elde etmeden bir şey söylemek yanlış olabilir. Arkadaşlarımız çözerler. Bugüne kadar bu tip olayları maharetle çözdüler. Bu olayların üzerine gerçekleşen bir provokasyon mu yoksa maalesef adi bir vaka mıdır, yoksa adi vaka süsü verip provokasyon mu oluşturmak istediler? Hem istihbaratımız hem Ankara emniyetimiz, tüm birimlerimiz yoğunlaşmış durumdalar. Çözebileceklerini tahmin ediyorum. Çözdükten sonra arkadaşlar gerekli açıklamayı kamuoyuna yapacaklardır."

Olayla ilgili başlatılan soruşturma devam ederken ABD konsolosluğu türkiye'ye hassasiyetten dolay teşekkür etti.

Kamubulteni.com  | Ankara