ABD Başkan Yardımcısı Pence 'den Skandal Açıklama

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence son dakika açıklaması yaptı. Pence yaptığı açıklamada Türkiye ile ilgili skandal sözler söyledi. Açıklamanın detayları haberimizde.

ABD Başkan Yardımcısı Pence 'den Skandal Açıklama

ABD Başkan Yardımcısı' ndan son dakika açıklaması geldi.

Son günlerde ABD ile Türkiye arasında ciddi bir kriz var. FETÖ'den tutuklu olan, daha sonra ev hapsine alınan Rahip Brunson'dan dolayı çıkan karşılıklı yaptırımlar başladı. ABD Bakanlarımıza yaptırım uygularken Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da misilleme yaptı ve yaptırımlarla ABD'nin saldırılarına karşılık verdi. 

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence ise önceki gün sosyal medya platformu Twitter hesabı üzerinden bir açıklama yaptı ve Beyaz Saray'ın Amerikalı Pastör Andrew Brunson'ın serbest kalması talebini yineleyerek yaptırımlardan Brunson dönene kadar ödün vermeyeceklerini söyledi.

Mike Pence  konu ile ilgili yayımladığı ilk tweet'inde Kaçak Bahis şu ifadeleri kullandı:

"Pastör Andrew Brunson Türkiye'de tutulan masum bir adam ve adalet onun serbest bırakılmasını gerektiriyor. Türkiye, Başkan Trump'ın yabancı topraklarda haksız yere hapsedilen Amerikalıların evlerine, Amerika Birleşik Devletleri'ne döndüklerini görme kararlılığını sınamazsa iyi olur."

Pence, bu mesajının ardından bir mesaj daha yayımladı ve ikinci tweet'inde şu ifadeleri kullandı:

"@POTUS (Başkan Trump) ve ben Pastör Brunson serbest bırakılana ve ABD'deki ailesine, arkadaşlarına ve kilisesine geri dönene kadar ödün vermemeye kararlıyız. Her Amerikalı Pastör Andrew Brunson ve eşi Noreen için bu inançlı din adamı evine dönene kadar dua etmeye devam etmeli"

Temmuz ayında tuutklu bulunan Brunson ev hapsine alındı. ABD'nin art arda tehdit gibi skandal açıklamaları bu kararın ardından geldi. Brunson, FETÖ'ye yardım yapmaktan yargılanıyor.

Kamubulteni.com  | Ankara