3 İlde Eğitim Öğretime Kar Engeli ( 25 Şubat Kar Tatili İl ve İlçeler)

25 Şubat'ta hangi il ve ilçelerde kar tatili var, İstanbul'da okullar tatil mi, Kırklareli'nde okullar tatil mi, Çanakkale'de okullar tatil mi? sorularının yanıtı ve çok daha fazlası kamu bülteni haber sitesinde.

3 İlde Eğitim Öğretime Kar Engeli ( 25 Şubat Kar Tatili İl ve İlçeler)

3 İl'de Eğitim Öğretime Kar Engeli ( 25 Şubat Kar Tatili İl ve İlçeler)

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, yoğun kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime 1 gün ara verildiğini duyurmuştu. Valilik duyurusunda, "Alınan Meteorolojik veriler ile bölgemizde görülen kar yağışı ve olumsuz hava durumu nedeniyle 25 Şubat 2019 Pazartesi günü ilimiz dahilindeki tüm resmi ve özel temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında eğitim öğretime bir gün süreyle ara verilmiştir. Söz konusu karar ile 03.12.2002 tarih ve 58 sayılı genelge uyarınca, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malul ve engelliler, kronik hastalığı bulunanlar ve hamile personel de ayrıca bir talimat ve talebe gerek kalmaksızın belirlenen tarih süresince izinli sayılacaktır. Vatandaşlarımızın kar yağışı nedeniyle özellikle ulaşımda oluşabilecek tehlikelere karşı tedbirli ve dikkatli olmalarında fayda bulunmaktadır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur." ifadeleri yer almıştı.

ÇANAKKALE'DE 25 ŞUBAT'TA HANGİ İLÇELERDE KAR TATİLİ VAR

İstanbul'un yanı sıra Çanakkale'den de kar tatili açıklaması geldi. Çanakkale'den yapılan açıklamada merkez ilçede ve Gökçeada, Çan, Bayramiç, Lapseki, Biga, Yenice, Eceabat ilçelerinde okulların tatil edildiği bildirildi.

KIRKLARELİ

Kırıklareli Demirköy ilçesinde de olumsuz hava şartları ve yoğun kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime 1 gün ara verildi.