15 Milyar Dolarlık Yatırım Açıklaması Sonrası Dolar Sert Düştü

Son dakika açıklaması geldi: Katar Emiri, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile yaptığı görüşmesinde Türkiye'ye doğrudan 15 milyar dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi. Bu açıklama sonrası dolar sert düştü.

15 Milyar Dolarlık Yatırım Açıklaması Sonrası Dolar Sert Düştü

ABD'nin yaptırım kararları sonrası Katar Emiri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'la görüşmek üzere Türkiye'ye bugün geldi. Körfez'de ekonomimize tek ve en ciddi desteği olan Katar, Türkiye'ye 15 milyar dolarlık yeni yatırım yapacaklarını açıkladı. 

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani bugün Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde bir araya geldi. İki lider arasında yaklaşık olarak 3,5 saat devam eden çalışma yemeğinde liderlere Katar Maliye Bakanı Al Emadi ve Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak da eşlik etti. Samimi bir sohbet havasında geçen Gencobahis bu görüşmede Katar Emiri, Türkiye'ye desteklerinin devam edeceğini, karşılıklı yatırımların devam edeceğini ve mevcut ilişkilerden memnun olduğunu dile getirdi. Öte yandan Katar Emiri, ülkesinin Türkiye'ye doğrudan 15 milyar dolarlık bir yatırım yapacağını söyledi.

DOLAR SERT DÜŞTÜ

Katar Emirinin yatırım açıklamasının ardından dolar sert şekilde düştü. Gün içinde 5,98'leri gören, ancak daha sonra 6,15'lerde sabit duran dolar kuru, Katar Emiri'nin bu açıklamasının ardından 5,91 seviyesine kadar geriledi.

Kamubulteni.com  | Ankara