13 Yaşındaki Kızını Arabaya Bağlayarak Seyahat Etmişti! İfadesi Şok Etti

Çankırı'da 13 yaşındaki kız çocuğunu seyir halindeki aracın arkasına bağlı yolculuk ettiren şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla salıverildi.

13 Yaşındaki Kızını Arabaya Bağlayarak Seyahat Etmişti!  İfadesi Şok Etti

Çankırı'nın Orta ilçesine bağlı Yaylakent beldesi yakınlarında, 13 yaşındaki kız çocuğunu seyir halindeki minibüsün arkasına bağlı olarak yolculuk ettiren İdris K. isimli şahıs çıkarıldığı mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla salıverildi.

KIZIM ÇOK ISRAR ETTİ

İdris K. mahkemesinde, "Dodurga köyümüzden Yaylakent beldesine doğru seyir halinde iken çocuğum arabanın bisiklet koyulan yerine binmek için çok ısrar etti. Ben 'Olmaz' dediysem de kızım çok ısrar etti. 8 çocuğum var. Bu nedenden dolayı yol güzergahındaki bir çeşmenin yanına durdum. Kızımın ısrarına dayanamadım. Arka koltukta abileri izledi, aracımın arka kamerası var. Bu kameradan kendim de izliyordum. 15-20 kilometre hızla, yavaş yavaş 300-400 metre civarında gittim.

İPLE BAĞLANMADI

Daha sonra çocuğumu indirdim. Arabaya bindik yolumuza devam ettik. İple bağlanmadı. Böyle bir şey yok. Elbisesinin üzerindeki şeritleri ip zannediyorlar. Böyle bir şey yok.Bana trafikte uygunsuzluktan dolayı para cezası kesildi. Para cezamızı ödeyeceğiz. Savcıya ifademizi verdik. Olayı olduğu gibi doğru bir şekilde anlattık. Benim gittiğim yerde trafik yoktu. Köy yoluydu. Zaten bunun şehirde başka yoğun bir yerde yapmam. Yine de yapmayacaktım.

BEN ÇOCUKLARI ÇOK SEVERİM

Ben çocukları çok severim. Başka ceza gelirse devletimize karşı boynumuz kıldan incedir. Yaptığım işten pişmanım. Aracımın arkasındaki bisiklet taşıyıcı, çok kaliteli ve sağlamdır. 100-150 kilogram taşıdığını söyledi satıcı firma." dedi. Şahıs mahkeme tarafından adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Sosyal medyada olaya tepkiler devam ediyor.