İslam Memiş Altın Hakkında Seçimden Önce Son Uyarım Dedi: TUZAK!

Ünlü altın uzmanı İslam Memiş altın piyasası hakkında flash bir uyarıda bulundu.

İslam Memiş Altın Hakkında Seçimden Önce Son Uyarım Dedi: TUZAK!

İslam Memiş'ten altın yatırımcılarına "tuzağa düşmeyin" uyarısı geldi.

Dovizcom'da yer alan habere göre İslam Memiş, altın yatırımcılarını son kez uyardı. İşte haberin ayrıntıları:

9-zbwc.jpg

Seçim öncesi gram altınla ilgili öngörülerini paylaşan İslam Memiş, yatırımcılar için altın fiyatlarına yönelik öngörü ve uyarılarını paylaştı.

İslam Memiş, Haber Global Muhabiri Gizem Bilen’e altın fiyatları ve döviz kurlarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Seçim sürecinde yüksek fiyattan gram altın alanların olduğunu ve sürecin yatırımcının aleyhine geliştiğini paylaşan İslam Memiş, 28 Mayıs’ta ikinci tur seçimleri öncesi yatırımcıların yüksek fiyatlardan alım yapmamaları gerektiğinin altını çizerek şunları aktardı:

12-d8kg.jpg

“Aslında birinci turda vatandaşlar kuyumcularda kuyruklar oluşturdu. 1510 liradan gram altın almıştı, yanlış hamlelerdi. Tekrar bu tuzağa düşmemeleri gerekiyor. Manipülasyon piyasası oluşuyor. Piyasalar da biraz daha kontrol altına alındı.”

Gram altın serbest piyasalarda 1375 lirada. Ons altını takip etmeye devam ediyoruz. Orada da bir miktar geri çekilmeler var. Dolar TL kurundaki geri çekilmeyle birlikte gram altında düşüşlere neden oldu. 148 lira değer kaybetti gram altın, kısa vadede kuvvetli değer kayıpları ama 1350 lira altında değer kaybı beklemiyorum.”

Yaz sezonunda yükseliş öngörüsü

Seçim sonrası dolar kuru ve altın piyasasında beklediği yükseliş trendinin yaşanacağını da yineleyen Memiş, “1350 lirayı dikkate almak gerekiyor. Yaz aylarında yükseliş öngörümü koruyorum. Dolar kurunda da yaz aylarında yükseliş öngörüyorum” ifadelerini kullandı.

Ancak seçim sürecinde dikkatli davranmak gerektiğini yineleyen İslam Memiş, gram altının 1350 ila 1380 TL aralığında hareketlerini sürdürmeye devam ettiğini söyleyerek, “1350 altındaki rakamlar biraz zor, buralar alım fırsatı olarak göz önüne alınmalı” dedi.

Memiş, altın yatırımcısının sabırlı bekleyişinin sürmesi gerektiğini de sözlerine ekleyerek, “Elinde altın olan biraz daha beklemeli. Alım yapacak olan da seçime kadarki süreci iyi değerlendirmeli. İnsanlar daha önce hazırlığını yaptı. Alım işi geçen ay bitti. Düğün takılarında yoğun satışların olacağı döneme giriliyor.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler