Televizyonuz Ücretsiz Verilecek! Şirket Reklamlı TV'leri Ücretsiz Dağıtma Kararı Aldı!

Telly adlı elektronik şirketi televizyonun altında yer alan küçük bir ekranla kullanıcılara reklam gösterecek. Bunun karşılığında televizyonları ücretsiz dağıtacak.

Televizyonuz Ücretsiz Verilecek! Şirket Reklamlı TV'leri Ücretsiz Dağıtma Kararı Aldı!

Telly şirketi; ikinci ve daha küçük bir ekranda sürekli reklamlar gösteren tamamı ücretsiz olan bir televizyon satacağını açıkladı.

screenshot-3.jpg

Samsung, Philips ve LG markaların son teknoloji televizyon cihazlarının pahalı gelmesi durumunda tamamen bedava bir televizyona sahip olunabilecek. Buna göre ise Pluto Tv kurucu ortağı olan Ilya Pozin tarafından kurulan Telly şirketi; ikinci ve daha büyük ekranlarda sürekli reklamlar gösteren 4K televizyonlarını ücretsiz olarak dağıtacağını açıkladı.

tamamen-ucretsiz-olan-4k-televizyon-telly-4a2d1134.jpg

Şirketin; televizyonun alt kısmında ekranda göstereceği reklamlar ile sürekli gelir elde edeceği belirtilirken; Telly ana TV'den de bir soundbar ile ayrılan bu ince ekran şeridini ise "Smart Display" olarak da adlandırıyor.

Ana ekranda 55 inçlik bir 4K HDR panel bulunduran televizyon olan Telly, TellyOS işletim sistemini kullanıyor.

Telly Tv ücretsiz olduğunu belirtse de bu süreçte verilerinize ihtiyaç duyuyor. Şirket bu süreçte reklam verenler aldığı ücret ve verilerinizden de elde edeceği gelir ile orantılı olarak televizyonu da ücretsiz olarak sunuyor.

Telly, izlediğiniz ses ve video içeriği, görüntülediğiniz kanallar ve izleme oturumlarınızın süresi hakkında bilgi toplayabileceğini belirtiyor. Eğer bu süreçte verilerinizin kaydedilmesini istemiyorsanız televizyonu iade etmeniz yada çift ekran TV ve soundbar kurulumu için toplamda 500 dolar ödeme yapmanız gerekiyor.

Televizyon için Telly; bu yaz itibariyle free telly adresi üzerinden ilk etapta 500 bin televizyonu ücretsiz olarak satışa sunacağını açıkladı.

Türk Kullanıcılar ise güldüren yorumlarda bulundu:

"Biz alsak o reklamı izlemeden bedava televizyon almanın yolunu buluruz."

"O reklamları hiç bir türke izletemezsin. Örtüyle o kısmı kapatırlar yine izlemezler."

Şirketin Türkiye'ye piyasalarına ne zaman gireceği ise henüz netleşmedi.