Sadece ABD Değil Bazı Müslüman Ülkeler de Ekonomimize Saldırıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yaptığı son dakika açıklamasında, ekonomimize yapılan saldırılara değindi ve çarpıcı ifadeler kullandı.

Sadece ABD Değil Bazı Müslüman Ülkeler de Ekonomimize Saldırıyor

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu 'ndan müslüman ülkeler için flaş açıklama.

KKTC Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu ile birlikte Antalya 'ya bağlı Alanya ilçesi 'nde bulunan Yeni Alanya Gazetesi’nin 51. yıldönümü ve Dim Medya A.Ş.’nin bir diğer yayın organı olan DİM TV’nin 1. yılı öünasebetiyle Alanya ’da bulunan bir restoranda düzenlenen törene katılan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, burada önemli açıklamalarda bulundu.

Bakan Çavuşoğlu, düzenlenen bu törende yaptığı açıklamada, son dönemlerde döviz kurundaki dalgalanmaya değindi ve bunun bir saldırı sonucu gerçekleştiğini söyleyerek beklemeye gerek kalmadığını söyleyerek şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanlığımızın da liderliğinde ciddi çalışıyoruz, tedbirlerimizi alıyoruz. Güçlü bir banka disiplinimiz var. Mali disiplinimizi asla bozmadık. Merkez bankası rezervlerimiz de öyle. Bu saldırının arkasında sadece ABD var dersek aldanırız. Bazı ülkelerin olduğunu biliyoruz, kardeş Müslüman ülkeler de var. Bunun üzerinden de geleceğiz. Krizlerde nasıl güçlendiysek, bunu da atlatacağız. Bu krizi atlattıktan sonra, Türkiye’yi kimse tutamaz. Alt yapıda, üst yapıda tüm hedeflerimize ulaşacağız. Allah’tan başka kimse bizi döndüremez. Milletçe tek yürek olduk. Bu süreçte milletimizin sergilediği duruş çok önemli oy versin ya da vermesin. MHP’yle ittifak kurduk, oy verenler kadar vermeyenlerden de çok ciddi destek gördük. Uyanan bir milletiz. Sürekli ‘Bundan nasıl fayda sağlayabiliriz’ diye düşünenler, etik olmayan, kanuna aykırı hareket eden var. Devlet bunlardan hesabını sorar. Kanuna aykırı hareket edenlerden devlet hesap sorar ve soracaktır."

Kamubulteni.com | Ankara