Xiaomi 13 Ultra çok önemli bir güncelleme aldı

Çinli teknoloji devi Xiaomi tarafından geliştirilen ve bir süredir Çin’de satış rekorları kıran Xiaomi 13 Ultra, şimdi yeni bir güncelleme paketine kavuştu.

Xiaomi 13 Ultra çok önemli bir güncelleme aldı

Xiaomi'nin en son amiral gemisi akıllı telefonu Xiaomi 13 Ultra, üstün bir kamera sistemi ve etkileyici bir ekranla geliyor. Bu telefon, güçlü bir işlemci, hızlı şarj özelliği ve iyi bir pil ömrü gibi özelliklerle tam bir paket sunuyor. Xiaomi, 13 Ultra'yı bir oyun telefonu olarak pazarlamasa da, Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi en zorlu oyunları bile sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için oldukça yetenekli. Deneyimi daha da geliştirmek için Xiaomi, 13 Ultra için yeni bir güncelleme yayınladı. Bu güncelleme, yenileme hızı sorunlarını düzeltiyor ve pil ömrünü iyileştiriyor.

Yeni güncelleme, Xiaomi 13 Ultra modellerine Çin'de dağıtılmaktadır. Elbette ki bu telefon henüz küresel piyasada bulunmamaktadır, en azından şimdilik. Yazılım güncellemesi, telefondaki çeşitli hataları ve sorunları düzeltmektedir. Örneğin, mikrofonun kullanıldığı sırada oyun açılmasıyla ortaya çıkan anormal kare hızı sorununu düzeltmektedir.

Xiaomi 13 Ultra çok önemli bir güncelleme aldı

Bu, mikrofon kullanıldığı sırada oyun açılması durumunda kare hızının düşmesine neden olan bir hataymış gibi görünüyor. Güncelleme, bu hatayı düzeltir ve mikrofon kullanıldığında kare hızının tutarlı kalmasını sağlar.

Ayrıca, telefonun aslında aşırı ısınmadığı halde sistem tarafından uyarı mesajı gösterilmesine neden olan bir hatayı da düzeltmektedir. Güncelleme, uyarı mesajının yalnızca telefon aşırı ısındığında görüntülenmesini sağlar. Ayrıca, ara sıra görülen anormal CPU güç tüketimi sorunu ve pil ömrünü optimize etme gibi problemler de düzeltilmiştir. Bu hata düzeltmelerinin yanı sıra, Xiaomi 13 Ultra için firmware güncellemesi cihazın güvenlik seviyesini Mayıs 2023'e yükseltir.