Google Pixel Tablet Yorumu ve Analizi: Sadece Hayal Kırıklığına Uğradım.

Google pixel tablette keşke yuva, içinde bazı hoparlörlerin bulunduğu bir şarj standı yerine bir Nest hoparlör olsaydı.

Google Pixel Tablet Yorumu ve Analizi: Sadece Hayal Kırıklığına Uğradım.

Beklendiği gibi Google, dün Google I/O geliştirici konferansında Pixel Tablet'i tanıttı . Bu, "şarj hoparlör yuvasına" sahip 11 inçlik bir Android tablettir ve yuvadayken, Google'ın en üst düzey akıllı ekranı olan Nest Hub Max gibi görünür ve çalışır. Google, Pixel Tablet'in bir akıllı ekran "gibi" olduğunu söylerken, öyle olmadığı konusunda ısrar etti.

Mesele şu ki, tablet Hub moduna yerleştirildiğinde kesinlikle akıllı bir ekran gibi görünüyor. Tablet, dijital bir fotoğraf çerçevesi gibi davranıyor. Google Asistan ile konuşabilirsiniz. Akıllı ev kumandası olarak kullanabilirsiniz. Ses ve videoyu Chromecast'e aktarabilirsiniz. Bunların hepsi Nest Hub'ın yaptığı şeyler. Tabletle birlikte gelen yuva, tabletin açıkta yaşaması gerektiğini, bir çekmeceye veya insanların kullanmadıklarında tabletleri tuttukları her yere tıkılmaması gerektiğini açıkça ortaya koyuyor.

google-pixel-tablet-hands-on-7.webp

Şimdi, bir Android tabletin yeterince güçlü olmayan, ihmal edilmiş Nest Hub'lardan daha iyi bir akıllı ev denetleyicisi olmasının birçok nedeni var . Demek istediğim, "yetersiz" ve "ihmal edilmiş" kelimeleri büyük kelimeler. Pixel Tablet, yeni bir arayüz, çok daha güçlü bir donanım ve çok daha büyük bir uygulama ekosistemi ile biraz tekrar ediyor. Harika bir akıllı ekran ve akıllı ev denetleyicisi olma potansiyeline sahiptir - ancak bu potansiyele ulaşmada önemli bir eksiklik var.

Yuvanın neden bir Nest hoparlörü olmadığını anlayamıyorum.

Lansmanda - kelimelere geri döneceğim - bu sadece bir rıhtım. Pixel Tablet'i şarj eder ve tabletin kenetlendiğinde kullanabileceği hoparlörlere sahiptir. Ve bahsettiğim Hub modunu etkinleştirir. Tableti yuvadan çıkardığınızda, o bir tablettir. Ama rıhtım sadece dağınıklık. Ona ses aktaramazsınız, ona soru soramazsınız ve hatta diğer cihazlarınızı şarj etmek için kullanamazsınız. Sadece yer kaplıyor.

Google I/O'dan önce, kafamda bunun bir Nest hoparlörü olacağına dair tüm teori vardı . Alternatif mantıklı gelmedi. En az bir Nest hoparlörü kadar büyük. İçinde hoparlörler var. Her zaman fişe takılıdır ve açıkta olacak şekilde tasarlanmıştır. Tek başına maliyeti 129,99 ABD dolarıdır, bu bir Nest Audio veya Nest Hub'dan daha fazladır.

Bir Nest hoparlörü olsaydı, birisi tableti alıp gittiğinde yine de kullanışlı olurdu. Birkaç Nest Hub'ın yaptığı gibi içinde bir Matter denetleyicisi ve bir İş parçacığı sınır yönlendiricisi varsa, tablet başka bir yerdeyken bile tek duraklı bir akıllı ev çözümü olmak için Pixel Tablet ile birlikte çalışabilir. Bunun yerine, akıllı evinizi kontrol etmek için 500 dolarlık tabletinize ve onun hantal yuvasına ek olarak ayrı bir (veya iki) cihaza ihtiyacınız var . Burada kaçırılan potansiyeli fark eden tek kişi ben değilim .

Bir Android tableti aile için akıllı ev denetleyicisi olarak kullanmak çok mantıklıdır, ancak birisi ekranı çıkarıp yan odada Minecraft oynadığı için akıllı ev denetleyicisinin kullanılamaması daha az mantıklıdır. Yuvadaki bir Nest hoparlör, "tablet nereye gitti" sorununu çözebilir ve Pixel Tablet, Nest Hub akıllı ekranlarla ilgili en büyük sorunu çözer; aşılanmış, ayak uydurmaya çalışan donanım üzerinde çalışıyor.

Bence iskelenin daha fazlasını yapması gerekiyordu. Ve ya bir yön değişikliği oldu ya da donanımın bir kısmı orada ama atıl durumda çünkü Google G/Ç için zamanında bitirmedi. Aşağıdakileri göz önünde bulundur.

2022'nin başlarında - Pixel Tablet geçen yılki I/O'da duyurulmadan önce - Google'ın ayrılabilir ekrana sahip bir Nest Hub üzerinde çalıştığına dair bir söylenti vardı . Geçen yılın sonlarında Google, 2023'te yeni bir Nest hoparlör lansmanı öncesinde Fuchsia OS'deki geliştirmeyi hızlandırıyor gibiydi. Ve son iki yılını mevcut Nest Hub hoparlörlerini Fuchsia'ya taşımakla geçirdi. İkinci nesil Nest Hub, işletim sistemini geçen hafta aldı . Hiçbir bariz sonuç yok; hepsi hala eskisi gibi aynı harap ön ucu kullanıyor ve yeni Nest ürünleri duyurulmadı.

Bir süre, yalnızca dock'un bir Nest hoparlörü olmadığına, aynı zamanda Pixel Tablet'in Ana Panel arayüzünün aslında dock'ta çalıştığına ve tablet dock'a yerleştirildiğinde Android üzerine yerleştirildiğine yarı ikna olmuştum . Ve Ana Panel arayüzü Nest Hub arayüzüne benzemediği için Google, Pixel Tablet kullanıma sunulduğunda Nest Hub arayüzlerini güncellemek üzereydi. Sırf gerçek olmasını istediğiniz için veya Nest Hub Max'inizden bıktığınız ve 500 $ harcamak istemediğiniz için bir şeyin doğru olduğuna inanmamanız gerektiğini gösteriyor.

Bu, samanları kavrıyormuşum gibi geliyorsa, her şeyden önce: muhtemelen! Şarj yuvasında mikrofon veya gizlilik anahtarı yoktur, bu nedenle neredeyse kesinlikle bir Nest hoparlörü değildir. Ancak ikinci olarak, Google Home'daki ürün direktörü Anish Kattukaran'ın meslektaşım Jennifer Pattison Tuohy'ye ne söylediğine bakın : "piyasaya sürüldüğünde, yeni Pixel Tablet bir Matter denetleyicisi veya Thread sınır yönlendiricisi olmayacak."

"Başlangıçta", kastettiğiniz "asla" ise, bunu söylemenin garip bir yolu. Bu nedenle, akıllı ev kontrol özelliklerinin en azından hala iskelede olabileceğine dair küçük bir umut var.

Kaynak: theverge

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.