Yaylakent ve Ortaköy Belediyesi Zabıta Memuru - Mühendis Alımı Yapacak

Ortaköy ve Yaylakent Belediyesi bünyesine 60 KPSS puan şartı ile zabıta memuru ve mühendis alımı yapılacağı açıklandı. İlanların detayları ve başvuru bilgileri yazımızda.

Yaylakent ve Ortaköy Belediyesi Zabıta Memuru - Mühendis Alımı Yapacak

Ortaköy ve Yaylakent Belediyesi bünyesine 60 KPSS puan şartı ile zabıta memuru ve mühendis alımı yapılacağı açıklandı. İlanların detayları ve başvuru bilgileri yazımızda.

01 Mart 2021 Pazartesi 08:34
Yaylakent ve Ortaköy Belediyesi Zabıta Memuru - Mühendis Alımı Yapacak

Ortaköy Belediyesi mühendis, Yaylakent Belediyesi zabıta alacak.

İki belediye tarafından yayımlanan duyurularda mühendis ve zabıta memuru kadrolarında istihdam etmek üzere kamu personeli alınacağına yer verildi. 

657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümleri ve Belediye Zabıta Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak memur alımında başvuruya dair bilgiler az önce yayımlandı. 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

İki ilana başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

a)Türk vatandaşı olmak,

b) Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

c) Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile, devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkum olmamak,

ç) Erkek adaylar için askerlik durumu itibarıyla; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

d) Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

e) İlan edilen kadro için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

YAYLAKENT BELEDİYESİ

657 sayılı Kanunun 48. maddesinin (A) fıkrasında belirtilen şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliğinin 13/A maddesinde yer alan özel şartlara göre zabıta memuru kadrolarına başvuru yapabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmamak. Boy ve kilo tespitleri Belediyemizce yapılacaktır.

Sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak.

Yaylakent Belediyesi zabıta alımı için başvurular 14.04.2021–16.04.2021 arasında şahsen yapılacak. İlan metni için TIKLAYIN

AKSARAY İLİ ORTAKÖY BELEDİYESİ

İlana başvurular 06/04/2021 tarihinden 08/04/2021 tarihine kadar alınacak. İlan metni için TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Ali 2021-03-01 21:16:57

Ne kadar aptalca bir iş ilanı, üniversiteyi bitirip yüksek lisansı bitirene kadar yaş oldu 30 neyin kafasini yaşıyorsunuz