Termal Belediyesi, İkamet Şartsız Memur, Mühendis, İtfaiye Eri ve Zabıta Alımı Yapacak

Termal Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda mühendis, memur, zabıta ve itfaiye eri kadrosuna memur alınacağına yer verildi.

Termal Belediyesi, İkamet Şartsız Memur, Mühendis, İtfaiye Eri ve Zabıta Alımı Yapacak

Termal Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda mühendis, memur, zabıta ve itfaiye eri kadrosuna memur alınacağına yer verildi.

17 Mart 2021 Çarşamba 18:47
Termal Belediyesi, İkamet Şartsız Memur, Mühendis, İtfaiye Eri ve Zabıta Alımı Yapacak

60-65 KPSS ile belediye memuru alınacak.

Yalova iline bağlı olan Termal Belediyesi tarafından az önce bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda, ikamet şartı aranmadan 4 kadroda istihdam etmek üzere 7 memur alımı yapılacağına yer verildi. 

"Yalova ili Termal Belediye Başkanlığı bünyesinde 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’na tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği, Belediye Zabıta Yönetmeliği ve Mahalli İdarelere İlk Defa Atanacaklara Dair Sınav ve Atama Yönetmeliği hükümlerine göre aşağıda unvanı, sınıfı, derecesi, adedi, nitelikleri, KPSS türü, KPSS taban puanı ve diğer şartları taşımak kaydıyla, belirtilen boş kadroya açıktan atama yoluyla memur alınacaktır" başlığı ile yayımlanan memur alımı ilanında başvuruların 19 - 23 Nisan 2021 tarihleri arasında alınacağına yer verildi.

BAŞVURU ŞARTLARI

Termal Belediyesi, ilana başvuru yapacaklarda aşağıdaki şartları arıyor:

- Türk vatandaşı olmak.

-  Kamu haklarından mahrum bulunmamak.

- Türk Ceza Kanunu’nun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten  işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye  kullanma,  hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.

-  Erkek adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak.

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak.

-  İlan edilen unvanlar için mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2020 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türlerinden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak.

- Daha önce çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarından disiplinsizlik veya ahlaki nedenlerle çıkarılmış olmamak.

- 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin  (A) fıkrasında belirtilen genel şartların yanı sıra Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin 13/A maddesi ve Belediye İtfaiye Yönetmeliği’nin 15/A maddesindeki özel şartlara göre, zabıta memuru ve itfaiye eri kadrolarına başvuru yapılabilmesi için; tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla erkeklerde en az 1.67 metre, kadınlarda en az 1.60 metre boyunda olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Zabıta Memuru ve İtfaiye eri için sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. 

- İtfaiye eri kadrosu için sağlık açısından kapalı mekân, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmak.

-  13.10.1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen tablonun nitelik kısmında belirtilen en az (B) sınıfı sürücü belgesine sahip olmak

BAŞVURU

İlana başvurular 19-23 Nisan 2021 tarihlerinde alınacak. Zabıta ve itfaiye eri kadroları için şahsen başvuru alınacak. Diğer kadrolar için admin@termal.bel.tr  adresine mail ile başvuru yapılacak.

İlan metni için TIKLAYIN

BAŞVURU FORMU YAYIMLANDIĞINDA BİLDİRİMLE HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI AŞAĞIDAKİ LİNKLERDEN İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
Azra 2021-03-17 20:26:03

Bu memur ilanlarinda ehliyeti ne yapiyorlar acaba her ilanda ehliyet ehliyet ehliyet yeter beee

Avatar
LİYAKAT 2021-03-18 02:55:24

artık şunu anlayın bu itfaiye bölümünün hem lisesi hemde universite bölümü var bu işi bilen çekirdekten yetişmiş insanları alın!!
bizler bu işin 5 sene eğitimini almış insanlarız

Avatar
Esra 2021-03-18 16:17:54

Neden hep erkek. Biz niye giremiyoruz?