Tekridağ Büyükşehir Belediyesi 60 KPSS ile İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda 60 KPSS puanı ile itfaiye eri alınacağına yer verildi. 50 itfaiye eri alımı ilanı başvuru detayları haberimizde.

Tekridağ Büyükşehir Belediyesi 60 KPSS ile İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yayımlanan duyuruda 60 KPSS puanı ile itfaiye eri alınacağına yer verildi. 50 itfaiye eri alımı ilanı başvuru detayları haberimizde.

13 Mart 2020 Cuma 10:43
Tekridağ Büyükşehir Belediyesi 60 KPSS ile İtfaiye Eri Alımı Yapacak

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi 50 itfaiye eri alacak.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bir duyuru yayımlandı. Yayımlanan duyuruda 60 KPSS puanı ile itfiaye eri alımı yapılacağına yer verildi. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilmek üzere; Belediye İtfaiye Yönetmeliği hükümlerine göre yapılacak kamu personeli alımında başvuru detayları haberimizde.

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

50 itfaiye eri alımına başvuru yapacak adayların aşağıdaki şartları taşıması gerekmektedir:

- Türk vatandaşı olmak,

- Kamu haklarından mahrum bulunmamak,

- Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahküm olmamak.

- Adaylar için askerlik durumu itibariyle; askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak ya da askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

- Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı veya bedensel engeli bulunmamak,

- İlan edilen kadrolar için aranan diğer başvuru şartlarını taşımak,

- İlan edilen itfaiye eri kadroları için, mezun olunan okul itibarıyla öğrenim şartını taşımak ve bu öğrenimle ilgili olarak 2018 yılı Kamu Personel Seçme Sınavından (KPSS) alım yapılacak kadroların karşısındaki puan türünden, belirtilen asgari KPSS puanını almış olmak,

- Tartılma ve ölçülme aç karnına, soyunuk ve çıplak ayakla olmak kaydıyla en az 1.67 metre olmak ve boyun 1 metreden fazla olan kısmı ile kilosu arasında (+,-) 10 kilogramdan fazla fark olmaması ve sınavın yapıldığı tarihte 30 yaşını doldurmamış olmak. Boy ve kilo tespitleri belediyemizce yapılacaktır.

- Sağlık açısından kapalı mekan, dar alan ve yükseklik gibi fobisi olmamak kaydıyla itfaiye teşkilatının çalışma şartlarına uygun olmaları,

- Başvuru yapan adayların, 13/10/1983 tarihli ve 2918 sayılı Karayolları Trafik Kanunu hükümlerince verilen en az C sınıfı sürücü belgesine sahip olmak,

MEZUNİYET VE KPSS İLE ÖZEL ŞARTLAR

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi bünyesine yapılacak itfaiye eri alımında adayların aşağıdaki bölümlerden mezun olması gerekmektedir.

"Meslek Yüksekokulların Sivil Savunma ve İtfaiyecilik, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği veya İlk ve Acil Yardım ön lisans programlarından birinden mezun olmak En az C Sınıfı sürücü belgesine sahip olmak"

KPSS P93 puan türünden en az 60 almış olmak.

İlana sadece erkek adaylar başvuru yapabilecek.

BAŞVURU TARİHİ VE ŞEKLİ

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı tarafından yayımlanan duyuruda 6/04/2020 - 20/04/2020 tarihleri arasında alınacak. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Dairesi Başkanlığı 100.Yıl Mahallesi Uğur Mumcu Caddesi No:1 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ adresinde boy ve kilo ölçümü yapıldıktan sonra Çınarlı Mahallesi Hayrabolu Caddesi No: 4 Süleymanpaşa/TEKİRDAĞ adresinde bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı İnsan Kaynakları ve Eğitim Dairesi Başkanlığına şahsen yapılacak.

- Nüfus cüzdanı aslı veya Kurumumuzca onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- Diploma veya Mezuniyet belgesinin aslı veya noter onaylı örneği, E-Devlet üzerinden alınmış barkotlu mezuniyet belgesi (aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir) (1 adet)

- Yabancı Okul Mezunları için Denklik Belgesinin aslı veya noter onaylı örneği (aslı ibraz edilmek kaydıyla sureti Belediyemizce tasdik edilebilir) (1 adet)

- KPSS Sonuç Belgesinin ÖSYM sitesinden alınan doğrulama kodlu bilgisayar çıktısı (1 adet),

- Sürücü belgesinin aslı veya Belediyemizce onaylanmak üzere fotokopisi (1 adet)

- Biyometrik fotoğraf (bir tanesi başvuru formuna yapıştırılacak) (2 adet)

- Adli sicil kaydı belgesi (E-Devlet üzerinden alınmış çıktı)

- Görevini devamlı olarak yapmaya engel bir durumu olmadığına dair beyanı,

- Askerlikle ilişiği olmadığına dair beyanı.

BAŞVURU FORMU YAYIMLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN UYGULAMAMIZI İNDİRİN:

Android için >>>> TIKLAYIN

İOS için >>>> TIKLAYIN

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.